Öne Çıkan Yayın

Herkesin Kendi Ergenekon'u var.

Ergenekon davasında kararlar çıktı. Mehmet Haberal ceza aldı ama tahliye oldu yine tahliye olan isimler var. Biz kaç kışiyiz diyen ve hiç bir zaman samimi bulmadığım Tuncay Özkan ceza aldı. TRT'de program yapan adamken darbeci denilen Balbay uzun süre ceza aldı. Mustafa Balbay bana çok masum görünüşlü bir insan olarak gelir hep. Doğu   Perinçek ki önemli bir figürdü aynı zamanda komik de bulurduk ceza aldı. Diğer yandan İlker Başbuğ ceza alan bir başka isim hem de müebbet.

Ergenekon'dan ne anladık bir kere bir birliktelik var. Adına terör örgütü diyen de olabilir başka bir şey diyen de ama bir AKP karşıtlığı var ve bu insanları birleştirmeye yetiyor ama bu karşıtlığın özünde tam olarak yatan sanırım hazmedememe. Çünkü bu parti salon adamlığına yakistirılmiyor sokaklardan gelen adamlar bunlar. 

Ergenekon kararları doğru mu değil mı buna verilecek cevabı hiç bir zaman veremeyeceğiz; çünkü bir kere samimi olarak tanımı yapamadık yani AKP'ye  karşı olmak demokratik bir haktır ve ne pahasına olursa olsun karşı gelinmelidir dersen o zaman ortada suç yoktur. 

Sen sivil hükumeti asker korkutur diye onca zaman inanmışsa şimdi neden şaşıyorsun darbeci örgütlenme de bu kadar asker olmasına şaşırmaman lazım. Het MGK toplantısında askerin kapısında yatarsan pek de şaşırmaman lazım yine bu örgüt  yapılanmasından MGK eski sekrerinin ceza almasına. 

Ben kendimce bazı çıkarımlar yaparım ve de ona göre karar veririm. Vicdanı kararım  bu ülkede kimse bu kadar tanınmış adama ceza veremez demek ki altında yatan bir gerçek. 

Adalete inanmamız için önce ortak suc tanımını bulmak gerekir. Elbette fırsat digerlerine geçerse yine yargilama kimimize adil, kimimize ise keyfi gelecek. 

Bazılarının adil bulduğunu digerleri bulmayacak.; ama bilinen şey bazıları Tayyip Erdoğan'a bilenmeye devam ediyor ve onların için 1Kaşık su yetecek gibi. 

Yorumlar