Öne Çıkan Yayın

Diren ki şort parmak arası terliğin arasında sıkışıp kalmayasın.

Meral Tamer'in şort ile ilgili yazısından sonra Twitter'da diren şort akımı başladı. Diren şort bir yazarın Adabı Muaşerret talep etmesi bile diren tepkisi ile karşılaştı.  Gençlere yeni öğretilen direnme şekli anarşist bir hal aldı. Bir yazarın naçizand görgü kurallarını ilgili yazısına hemen tepkiler gelmeye başlamış.  Kayıtsız şartsız direnmek isteyen bu gençlik herşeyde direndiği sanıyorken aslında birçok şeyinde icini boşaltıyorlar. Bu sevgili gençler herhalde dünyanın en özgür ülkelerinde bile restoran girişlerinin sınırlamalara tabii olduğunu gözden kaçırıyorlar.

Sanırım bilinçli bir sekilde sanki ülkede herşeye karşılıyormuş havası yaratıyorlar ama yanılıyorlar. Tepkiler artık kabak tadını açtı. Bir grup özgürlük adı altında nerdeyse kendi zorbalığını dayatma peşinde. Kimilerini takunyacı diye isimlendirenler şimdilerde parmak arası terliklerde özgürlük yaşayıp özgürlüğün sadece parmak arası terlik olduğunu savunuyorlar. 

Tarihi iyi okursanız kimin neye nasıl karıştığı yazılı ha ben şortumla her yere giderim dıyorsanız buyurun gidin ama zaten şimdi diren şort diyenlerden bir kısmı Turgut Özal askeri şortları denetlediğinde de kıyamet koparmıştı. 

Yorumlar