Öne Çıkan Yayın

Bursa'da Şen doğup Trabzon ve başka şehirlerde ağlayanlar.Bir futbolcu ağlayarak sahayı terk ediyor. Buradan nice öyküler çıkıyor. Geçmişte takımı terk edip Amerika'ya giden Volkan Şen sahayı terk ediyordu. 

Öykü ilginç, Bursaspor tarihi bir şekilde son maçta şampiyonluğu eline alırken kazanıyordu. Ligin 5. Büyüğü oluyordu.  Bir başka kazanan ise Ertuğrul Sağlam oluyordu. Ligin 5. Şampiyonunu çıkaran adamdı Sağlam ve Sağlam adımlarla bugün Eskişehirspor'da aynı şeyleri yapma çabası içinde.  6. Şampiyonluğun öyküsünü yazmak üzere yola çıktı. 

Bursaspor'un şampiyon kadrosundaki Sercan Yıldırım'ın, Ozan İpek'in nerede olduğunu ancak Google bakarak bulabiliyoruz ya da gerçekten futbolu çok icine sindirmişseniz yine bilebilirsiniz. 

Bursaspor tarihine bakınca yine Google yapmadan ilk Hakan Şükür geliyor aklıma başarılı olan zirvede bitiren.  Sonra çökerler ve gözyaşı dökenler.  Bunlardan biri de Volkan Şen ve belki de hepsinin yerine gözyaşı dokuyor. Belki de Hurrem olan Meryem Uzerli'den daha fazla bir tükenmiştik yaşıyor belki de bir Can Ateş gibi şampiyonluk çocuğuna  bakmıyorlar. 

Volkan iyi bir takımda olsa da sıçrayamıyor daha da derinlerde çökmeye doğru gidiyor.  Şen gitti gözyaşlı geldi. 

Bu haftanın takımı bana göre Bursaspor bize değişik öyküler verdi. Bu öyküler bir Yeşilçam filminde daha da öte. 

Önce bize Enes'i armağan etti. Sonra Daum geldi aklımıza kariyerini değiştiren takımın basında duruyordu yine aynı hafta Ertuğrul Sağlam , belki de Kadıköy'e geldiğinde  hem kendisinin hem Daum'un hem Ersun Yanal'ın kaderini değiştirmişti. Belki de Volkan Şen'in de kaderi değişti. Bizde Yıldızlar iyi planlar yapmıyor. Bunu öğrenmiş olduk. 

Okan Yılmaz, defans oyuncuları Selim, Fethi, Murat Sözgelmez ha aklıma gelmişken buraya yazayım Elvir Baliç'ten Bursa'dan başlayıp Real Madrid'e kadar yükselmişti. Çökenlerin  içinde Ercument'i de saymadan geçmek  olmaz. Enes bunlara bakıp kendine yolunu çizebilir diye de düşünüyorum. 

Birde hani hayat futbola benziyor ya şunu da ilave edelim gideni tutmayacaksınız  ve ederine satacaksınız. 
Yorumlar