Öne Çıkan Yayın

3 Aptaldan birçok akıllıya ders çıkar3 Aptal, mükemmel bir film, öğretmen olmak isteyenler mutlaka ve mutlaka izlemeli yoksa çok şey kaçırır. Öğrenmek nedir, öğretmek nedir, bir Hint filmi ama harika ötesi, zeka dolu felsefe dolu bir film.İnsan Turizmci olunca Hintlilere önde demeyelim ama kesinleşmiş yargılarla bakıyor, zaman kullanma becerileri, talepleri , Genel Kültür cahillikleri falan gündeme geliyor ama bu film insanın bakış açısını değiştiriyor, eğitime , hayata ve hatta doğuma. Cinayet kavramına bile bu film ile birlikte oldukça farklı bakabilirsiniz. Bazı sahneleri sanki bizim Türk filmlerine atıf gibi . Türk aromalı Hint yapımı film.

Yönetmen Rajkumar Hirani, senaryosunda da imzası var.
Aamir Khan dahiyi oldukça güzel oynamış 1965 Bombay doğumlu oyuncu döktürmüş, 'Rancho' Shamaldas Chanchad rolünde oldukça başarılı ve ana figür.

Bunun dışında okulun hocasını Boman İrani de başarılı bir şekilde oynamş. Bir despot profesör rolünde insan nerede bizim Mahmut Hoca "Münir Özkül diyor. Hani Atatürk başöğretmen ama Türk Sinemasının baş öğretmeni de Münir Özkül olur gibime geliyor. Kareena Kapoor'da yine ilgi çeken ve başarılı bir oyuncu rolünde görünmüş filmde. Kareena Kapoor'un en önemli hayallerinden biri Rajkumar Hirani ile çalışmakmış ve bu hayaline ulaşmış.

Rancho rolü Benim Adım Khan filminde izlediğimiz Shah Rukh Khan'a teklif edilmiş ama kendisi kabül etmemiş.

İzlenmesi gereken bir film, eğlence , anlarsan dram , komedi ve herşey var içinde ben izlemek için geç bile kalmışım üzüldüm.Yorumlar