Öne Çıkan Yayın

Yeryüzü değil belki de yüzsüzlük iftarı.Gezi parkı eylemlerine destek vermemizi engelleyen şey eylemin park işinden çıkıp farklı boyutlara gelmesi ve hükumet karşıtı gösterilere dönüşmeseydi. Şimdi Facebook da destek veren arkadaşların bazılarını görüyoruz ve onları gördükçe geçmişleri de aklıma geliyor ne bir hak savunma var ne de bir erdem. Değiştirler mı acaba demek geliyor içimden ancak kısa yoldan adam olma cabası, entel olma cabası görüyorum.

Biz Starbucks'a gitmedik dediğimizde şovanist entel diyenler biz Mahmutpasa'dan giyiniyoruz dediğimizde duymadığımız marka isimlerini bir çırpıda sayanlar, oruç tuttuğumuzda dinci diyenler şimdi yeryüzü iftarlarına iştirak ediyorlar. 

Zaten bu ülkenin hakir gördüğünüz insanları yıllardır Sultanahmet , Süleymaniye , Eyüp Sultan gibi camilerin önlerinde itiraf sofraları kuruyordu ve sizde  küçümsüyorsunuz. 

Biz hükumeti elbette daha iyisi ve daha adili ile değiştirmek isteriz ama o daha iyi ve daha adili maalesef siz temsil ermiyirsunuz. Biz sizi tanıyoruz ve bir adil, dürüst hareketinizi görmedik. 

Elbette bizde yeşili seviyoruz çevreciyiz hatta hiç AVM olmasın isteriz ama herşey ortak gelecek için olmalı ve kazanIlan haklar başkalarının haklarına, haramlarına karışmamalı. 

Yorumlar