Öne Çıkan Yayın

"AK"Hisarlı bir Sezon geride kaldı.
Bir sezonu daha bitirdik, beklendiği gibi oldu, Galatasaray Şampiyon olurken, Fenerbahçe 2. sırayı aldı. 3. olan ise Beşiktaş oldu. Bu 3 takımda ligi tek hoca ve yerli hoca ile bitirdi. Arkalarından gelen Bursaspor ise 2 yerli hoca ile çalıştı bunlar Ertuğrul Sağlam ve Hikmet Karaman.

Kayserispor Prosenecki ile atılım yaptı, onlarda değiştirdikleri hoca ile ligi, eski hocalarının gittiği takımın üstünde bitirdiler ve lig için potansiyeleri olduğunu kanıtladı. Ligi 5. bitiren Kayserispor oldu.Kasımpaşa 6. sırada bitirdi ligi, İyi giderken Metin Diyadin gibi bir değeri harcadılar o yüzden bizden uzak Allah'a yakın olmalarını diliyoruz.

Antalyaspor bir ara oldukça iyi gidiyordu ama bittiğinde 7. sıradalar. Onların kazancı Mehmet Özdilek ile yakaladıkları istikrar. Eskişehirspor'dan daha iyisini bekliyordum daha doğrusu Ersun Yanal'dan ama olmadı 8.sırada bitirdiler ligi.

Trabzonspor zor günler geçirmeye devam ediyor, Kupa finalindeler ve rakipleri Fenerbahçe, büyük ihtimal yine kaybedecekler ve bu onları hüsrana sevk edecek gibime geliyor. Tolunay Kafkas ve Şenol Güneş ile bitirdiler ligi.

Gaziantepspor düşme hattından Bülent Uygun ile kurtuldu, oysa Uygun'un diğer çalıştırdığı takım Elazığspor ise ligi düşmeden bitirimek için Yılmaz Vural'a sarıldı.

Gençlerbirliği 11.sırada bitirdi, onlar ligin bana göre düşme hattı seviyesine en uzak takımlarından biriydi. Ancak sonuçta 11. sırada olmaları ilginç oldu.

Sivasspor'da iyi bir sezon geçiyordu ama 12. sırada bitirdiler ligi, erken hedefsiz kalan takımlar ligde bir anda kendilerini aşağıda buluyorlar.

Elazığspor'da Yılmaz Vural aşısı tuttu ve onlarda lige tutundular 13.sırada uzun süren düşme hattı sonrasında gelen ferahlık.
Akhisar ligde kalmanın yanında sempati topladı ve ligi 14.sırada bitirdiler.

Karabükspor Kare As'ı Beşiktaş'ı yenemeyerek tamamlayamadılar ama 4 büyükler karşısında iyi bir performans gösterdiler.

Büyükşehir Belediye sonunda düştü ve Olimpiyat Stadına yolu düşenlerin sayısı iyice azalacak. Orduspor 8 Haftada 22 puan topladı ve kalan 26 Haftada sadece 6 puan ve damga vurdular düşüşleriyle hatta Galatasaray'ı yenen ilk takım onlardı. Ve Mersin İdman Yurdu düşmeyi garantileyen ilk takım çok fazla söz yok.


Yorumlar