Ana içeriğe atla

Suleyman Demirel ile Fatih Terim'I ayni potaya pardon ayni sahaya sokan etken.Hayatimiz ne kadar da futbola benziyor, bu benzemeyi hepimiz kendi mikro alanlarimizda goruruz makro olarak da bakacagiz. Hayatin futbol ile ilgili benzerligine dahil elime gecen her firsati degerlendiriyorum.

Mesela Fenerbahce, Besiktas'in yaptigi son transferler ulkedeki Teknik Direktor secimleri ile siyasi hayatimiz, evlilik yasamimiz ne kadar da paralel.

Suleyman Demirel'I 7 defa Basbakan yapan mantalite ile Fatih Terim'I 3 donem Galatasaray Teknik Direktoru yapan mantalite ayni degil mi, bana kalirsa ayni gibime geliyor.

Eskiye donusu seviyoruz basarisiz olduk mu eskiye donuyoruz. Belki de bugun Erdogan'in en buyuk sansi siyaseten cok fazla eski liderin kalmamasi.

Bir baska paralellik sizce Aykut Kocaman'in Fenerbahce'ye gelisiyle CHP'ye Kemal Kilicdaroglu'nun gelisi benzer degil mi bana gore benzer. Tamam Baykal'in kasedi vardi ama kostebelk gibi bekliyormus Kilicdaroglu da, Daum'un arkasinda Aykut Kocaman'da kostebek gibi beklemedi mi?

Bir baska paraellik basimiz sikisinca hem futbolda hem de siyasette yurtdisindaki Turkun kapisini caliyoruz. Altintop kardesler ile Kemal Dervis, Mehmet Simsek paralellik gostermiyor mu?

Suclu olan Hakim kabahatli futbolcu da hakemi sucluyor. Futbolcular ile Milletvekilleri de bazen didisirken birde bakiyorsun el ele dolasmiyor mu dolasiyor.

Kabahatli takimin sahasi kapatilirken kabahatli isyerlerininde kapatilmasi ayni gibime geliyor. Onumuze ornek daha cok gelecektir.

Tatil gunlerimiz Cumartesi, Pazarken futbolda yabanci futbolcunun Noeline gore degil mi devre aralari.


Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …