Ana içeriğe atla

Komsunun tabagini geri cevirme usulu kullanilan Sosyal Medya

Twitter da Url verince karakter sayisi 118'e dusecekmis. Hayatimizin icinde Sosyal Medya'nin tuttugu yer aslinda telefon reklamlarinda esprili bir dille dile getiriliyor. Hepimiz icin onemli bir ortam ve yasadiklarimizi aninda paylasmayi sagliyor. Aslinda ilginc de bir yapisi var. Biz evde olani disarida soyleme diyerek yetismis bir toplumuz ancak simdi evde olan hersey disarida biliniyor.

Genellikle guzellikler paylasiliyor kimse karimi dovdum, cocugumu dovdum yazmiyor ama paylasmayi seviyoruz. Komsudan gelen tabak bos gitmez felsefesiyle arkadasdan like yine bir baska like ile geri gonderiliyor. Tabak doluyor ya da retweet havada dolasiyor.


Populer olabilme gudumuzu tatmin edebilecek bir ortam ayni zamanda sosyal medya. Sosyal Medyanin etkisi yadsimayiz ancak cabuk galyana gelen bir kitle ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaninda onunu aciyor. Sosyal Medya'ya yetismek ugruna diger anlari kaciriyoruz ve onderler ne derse onu takip ediyoruz.

Sinavlarda uzun kagit yazan ogrencilere sinir olan ben icin sozu az ve oz soyleten Twitter hos bir alan ancak gunaydin v.s gibi yeni olmayan fikirlerde insana bezdirici geliyor. Bir platorm da ciksa derdini cizerek anlatmak isteyenlere yol acsa diye dusunuyorum. Fotograf siteleri cekilmis resimlerle dert anlatma konusunda yol gosterici olurken birde karikatur siteleri olsa keske.

Bizim icin blog hala etkili ve guzel bir goz agrisi.Bundan sonra hayatimizda sosyal medyadaki degisiklikler yer tutacaktir.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…