Ana içeriğe atla

Bu ulkeyi sevin cunku onun sana kendisini sevdirecek bir karis topragi mutlaka vardir.

Bu ulkeyi sevin; ama oyle Turk oldugunuz icin degil Turkiye'de yasadiginiz icin ve onun size verdigi guzellikler icin sevin.
Istanbul bir baska guzel. Burada tarihin tum dokularini bulabiliyorsunuz. Tarihin guzelliklerini insanlari tecavuzcu diyerek kuculturseniz o zaman bu guzelliklere ihanet edebilirsiniz.

Bu ulke Kapadokyasinda, Pamukkalesinde, Uzungolunde, Kaz Daglari, Agri Daginda, Balikli Golunde size medeniyetler ve guzellikler sunuyor. Bu ulke sadece James Bond filmleriyle degil kendi topraklarinda yasanmis Truva gibi filmlerle de unlu.

Buyuk Iskender, Fatih Sultan Mehmet gibi dev isimlerin cignedigi, Homeros'un Ileydasini yazdigi ulke burasi. Ataturk'un oldugu, bir sehrinin fethi icin hadis soylenen ulke burasi.

Sivasinda, Marasinda, Corumunda kimi zaman istenmeyen olaylar yasansada Dondurmanin, Leblebinin en guzel oldugu ulkelerden biri burasi.
Efes'I Olimpos'u, Aspendos'u ile bir baska guzel.

Antalyasinda, Marmarisinde, Fethiyesinde guneslendigin, Uludag'da Palandoken'de karin tadini cikardigin yer burasi.
Carsambasina turku yakilan Persembe diye de ilcesi bulunan bir yer burasi.
Basbakani asan, Teror Orgutu lideri yasatan, Genelkurmay Baskanini tutuklatan kimi teroristi milletvekili yapan, neyin ne oldugunu anlamadigin ulkede burasi.
Sivasinin Kopegi Vaninin Kedisi meshur olan yerde burasi.
Topkapi Sarayi, Dolmabahce Sarayi yaninda Simitinde sarayi olan bu ulke.
Yunus Emre'nin, Karacaoglan'in, Asik Veysel'in, Nasreddin Hoca'nin, Mevlana'nin ulkesi de burasi.
Baklava'nin, Donerin, Kebabin, Kokorec'in en lezzetli oldugu yerde burasi.
Harran'in, Nemrut'un, Ishakpasa'nin anavatani da burasi.

Bu ulkeyi sevmelisiniz, irkiniz, diliniz, dininiz ne olursa olsun bu ulkeyi sevmelisiniz. Saint Antuan'dan baksanizda, Suleymaniye'den baksanizda bu ulkeyi sevmelisiniz.

Bu ulke, bir yonetmenin Yalniz ve Guzel ulkesi olma durumundan Kalabalik ve Ozel bir ulke olma durumuna terfi etmelidir. Yalnizlik, Bahtsizlik buralara yakismiyor.

Bu ulke nice medeniyetler agirladi her birinin bir noktasi adi var. Heleni, Makedonu, Hititi, Urartusu, Frigleri buradan cikti.

Midas'in esek kulaklari da bu ulkede yasadi, Abdulhamit'in herkesi dinleyen acik kulaklari da, Pier Lotisi de burayi sevdi nice yabancilari da.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…