Ana içeriğe atla

Babana bile guvenme, Gurbette hemsehrine yaklasma, Akrabadan uzak dur, E O zaman Yalniz Kalmak en iyisi.Komik birsey yazalim da okuyan gulsun diye yola ciktim ama yolda bazilarini guldurebilecegimi geneli gulduremeyecegimi anladim. Bazilarini da yolda ayagim takilir komik bir sekilde dusmemek icin cirpinirsam guldurebilecegimi anladim.

Denize Dusen Yilana Sarilir: Bu sozu seviyorum seni magdur karsindakini ise yilan yapiyor. Yilan. Burclar icinde bu yilanlik gorevini sanki Akrepe vermisler gibime geliyor.

Ne kadar ekmek O Kadar Kofte: Ben bu lafi dukkanim olsa kapisina asarim, cunku insanlar bu devirde herseyin bir bedeli oldugunu bilmeli, anlamali.

Su Akar Yolunu Bulur: Bunu acelecilere soylemek istiyorum, sabretmeyi ogrenin acele etmeyin hersey olacagina varir.

Allahim Neydi Gunahim; Bu sozu herkes soyluyor. Elestiriye kapali oldugumuz buradan belli. Masallah herkes Cennetlik kimse gunahinin ne oldugunu bilmiyor.

Suyun derin akanindan Insanin Yere Bakanindan: Korkulacak insan tipine iliskin o kadar cok tabir var ki; ama bir tanesi boyla iliskili popusu yere yakin korkacaksin deniyor gerci boyu uzun olanada Allah boy vermis gerisini koyvermis diyoruz. Biz ortalama seviyoruz elbette bazi seylerde. Tehlikeli insan her yerimizi sarmis. Bir baska laf sen dost kazan dusman popundan da cikar. Orada da dusmanlik var. Hele Hemsehrinin Hemsehriye Gurbette yaptigini soylemeye dilim varmiyor hic gundeme getirmeyelim. Akrabanin Akrabaya yaptigini, babamiza guvenmemiz gerektigini. Babanin ogula bir bag bagislayim, Oglunun uzm basgilamamasini dusundukce guven kalelerimiz yikiliyor. Hele ki Kadin- erkek iliskilerindeki Nuri Alco-Gazoz iliskisi akla gelince guvenilmezlik nasil da tetikleniyor.


Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…