Ana içeriğe atla

Zengin olmak cogu kez kalitsaldir kalitsal olmayanin cogu da bulasici hastaliktir.Paraya duskunluk, para hirsi v.s cok kullanilir bizde oysa kazanilan para her zaman acgozlulugun simgesi degildir; baska simgeledigi seylerde vardir. Bir defa yaptiginiz ise verilen degeri gosterir, bedava sirke baldan tatlidir diye sirkeye bal muamelesi yapilmasini onler. Bir digeri kendini gelistirmene aracidir, varolusunun ustune birseyler koyman birazda maddi imkanla alakalidir. Birde karsi taraf sizin icin nelerden vazgecer bunu ortaya koyar.

Para lazimdir; ancak karar alirken paranin kolesi olma yeter. Birikim elbette yapacaksin. Nereye kadar biriktireceksin benim bugunku olcutume gore ornegin 60 yil kendime yetecek 1 Trilyon 440 Milyon yeterli miktardir; buna ulasirsam kendimi emekli ederim mesela ama simdilik uzagindayim bunu oldukca uzaginda. O yuzden biriktirmeye devam; insanin geliri artikca elbette gideri de artiyor.

Para kazanan insanlar hep kiskanilir kolay yoldan kazanildigi dusunulur. Oysa gorunmeyen cabalar vardir bir de arz talep iliskisidir. Elbette bizim memleket cok haksiz kazanc elde edenler var ama su da acik ki para kazanmanin ve cok calismanin formulleri baska, dogru formulu bulup ortalamanin ustunde kazananlar var; ha sunu da soylemek gerek bazen para kazanmak kalitsaldir.

Aile para kazanma kulturune sahipse bu donanimi size aktarabilir; yoksa siz insa edeceksiniz. Para verdiginiz hizmete odenen bir bedel ise onu dusuk tutmayin. Zaten bir yere bagimli calisiyorsaniz sizin emeginiz dusuruluyor ama bagimsiz olabiliyorsaniz ederini siz belirleyin cunku kimse size merhamet etmez.

Bilginizi, birikiminizi ucuza harcatmayin ama parayi da cok onemsemeyin sadece degerli oldugunuzu hissettirecek kadar para kazanin.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…