Ana içeriğe atla

Sanki AKP'nin suyu ocaga kondu.

Ergenekon ve Balyoz davasi surecinde askerlerin tutuklanmasina ses cikarmadik hatta destek olduk. Bize gore darbe yapmaya meyilli kimselerdi. Is bu yuzden pek sesimiz cikmadi. Ancak bugun gelinen noktada Donanma da Oramiral kalmayinca once Basbakan cark etti sonra biz muritleri secmenleri nasil adlandiriyorsaniz kendizi artik cark etmeye basladik.
Oncelikle merak ettigim bu tutuklamalarda Basbakan'in ne kadar etkisi oldugu, Ilker Basbug'un halen iceride tutuldugunu ve Basbakan'in bu istemedigini de biliyoruz. Simdi bizde kiviracagiz ama kivirmayi baska sekilde yapacagiz hukumet kendisini askeri darbeden kurtarmak icin anlastigi Cemaatten mi darbe yiyecek eger boyle olursa hem biz hem de hukumet karsi taraftan ozur dilemek zorunda kalabiliriz. Karsi tarafta Ordu iceride hep diyenler hakli cikacak ve bizde belki daha buyuk bir kaosun icinde olacagiz.
Peki ulke kaosa suruklenirse bunun sucu kimde sucu hepimizde yani kamplasanlarda. Biri bu tarafi tutarken bir digeri baska tarafi tutan herkes de. Metin Akpinar'in da dedigi gibi bu ulkede Mustafa Kemal ve Recep Tayyip Erdogan'dan ki simgesel olarak bu isimleri kullaniyor baska dogru yok mu, bakinca var.
Bugune kadar iktidardan ne zaman gider diyerek sanrida bulunamadigim uzun sure kalacak gibi gordugum AKP'nin Basbakanin son cikisiyla suyunun alti yakildigi kesinlesmistir. Bu tutuklamalar daha fazla surer ve daha da artarsa korkarim AKP yine kaybedecek. AKP ve secmenin uzlasmaz tavri toplumun okumus ve laik kesimine bir kere daha kaybedebilir. Bu uzlasmaz ortamin sorumlusu da tek basina AKP degildir benim dedigimde uzaklasacaksiniz diyen karsin tarafinda payi vardir. Eger Basbakan bu isten zarar vermeden cikmak istiyorsa Ordu ile ilgili yaptigi aciklamalarin benzerini yapmalidir. Belki de hem Saglik Bakaninin hemde Icisleri ve Mili Egitim Bakaninin degisimi bu yonde bir adimdir kim bilir. Ancak AKP limandan ayrilma sinyalini almistir gibime geliyor.
Kurt acilimi da bu cerceve icinde degerlendirilebilir AKP belki de ya sudan vazgecirmeye ya da kaynama sicakligini dusurmeye calisiyor.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …