Ana içeriğe atla

Onlar oldu diye uzulmuyorum baris yara aldi diye uzuluyorum.

Dunya klasiklerin ozelligi surekli devredebilmesidir. Bu klasik yazi olur, soz olur kitap olur.

Gundemde bu kadar karmasa varken futbol nu yazilir. Mesela Paris'te oldurulen 3 PKK'li hakkinda yazmak varken; aslinda yazilir ama herkes yaziyor. Birde buna kafa yormak zor amacsiz, bilenler bilecek ama biz bilemeyecegiz gercegi en azindan simdilik ogrenemeyecegiz. Onun icin enerjimizi dogru kullanmak gerek.

Bilmeyecegiz belkide, baris sureci icinde yorum yapmayacagiz, izleyecegiz ulkede yeterince agiz var ve bunlar konusuyorlar zaten. Biz gariban vatandas olarak izleyici olarak kalacagiz. Izleyip sonuclarini yorumlayacagiz.

Hrant Dink suikastinda yeni bir yildonumune gelirken sadece ortalikta kalan bir Ogun Samast icin mi konusacagiz cenemizi yorayacagiz elbette hayir.

Bulent Arinc, sefkatli bir birey olarak vicdani ile on plana cikarken biz silahin hepsine karsiyiz. Ancak baris surecindeyiz diye bu aciklamanin da hadi ikiyuzluluk demeyelim de politik oldugunu anliyoruz. Yoksa masum insanlarin olumunde payi olmus ve o pay sayesinde konusulma sansina erisenlerin olumune uzuldum demem, diyemem bunyem kaldirmaz.

Sakine Cansiz, Fidan Dogan ve Leyla Soylemez'in olumu Devlet Bahceli'nin dedigi gibi su testisinin su yolunda kirilmasidir. Ancak bu suikast baris surecini golgelemek icin yapilmistir ve uzuleceksek baris surecin yara almasina uzulmeliyiz. Yoksa silahi method olarak kullanan ne kadar varsa olsun ben uzulmem. Bulent Arinc'I bu noktada samimi bulmuyorum. Onun asil derdi zamanlama.


Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …