Ana içeriğe atla

Kadin terk etme ozgurlugune sahip olabilmek icin calismali.

Ali Bulac'in yazisini okumadim ama ana konuyla ilgileniyorum zaten. Kadin calismali mi? Kadin calisma yasamina katilmasina destek vermek modernligin bir ilkesi sayildigindan buna evet diyen erkekler cogaldi. Bunun yaninda ekonomik kosullarda yasanan zorluklarda kadinin calismasini olaganlastirdi. Ancak bir nokta daha var ki Oda dunyada adaletsizligin tartismalarda bile yer buldugu. Kadin calismasi dedigimizde aslinda gizliden gizliye salon, plaza kadinin calismasini konusuyoruz yoksa temizlige giden Fatma Hanim degil konusulan.

Kadinin calismasini istemeyen erkekler kadindan evde hizmet bekleyenler olabildigi gibi kiskanclik da baska bir faktor. Diger yandan kadinin calismasinin aslinda kadin tarafindan buyuk bir faydasi ekonomik ozgurluk . Ali Bulac ne yazdi bilemem ama kadini dayagi kabullenmeye goturen en onemli etken ekonomik ozgurluk. Bu yuzden kadinin calismasi istenmiyor ama ben kadinin terk etme hakkini elde etmesi gerektigine inandigimdan calismasindan yanayim.

Kiskanc erkeklerinde hakli oldugu yanlarda var; ozellikle onemli sirketler kadin goruntusune onem veriyor ve gercekten de ortalikta insani cezbedebilecek cok sayida kadin var. Insanlar bundan uzak duramiyor. Kadin ile erkek ates ile barut ve aralarindaki cizgide oldukca asilmaya musaittir. Is bu yuzden kiskanc erkekleri de anliyoruz kiskanc kadinlari.

Ayni isyerinde olup beraber is toplantilarina gidip eslerini aldatan bircok insana denk geldim. Isimiz geregi az cok kimin kiminle nereye gittigini bilirdik.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…