Ana içeriğe atla

Ic camasirlarini artik ruhumuza kaydirma zamani geldi.

Bizim donemde ergen olanlarin sansi biraz azdi. Bir kizla konusamiyorsan ona acilman icin cesaretini toplamak gerekirdi. Topladin topladin, toplayamadin yandin. Erkek arkadasi var miydi bilmen icin arastirman gerekirdi. Sonra isler gelisti Chat siteleri cikti bu sefer acilmaniza en azindan hayir dememe sansi yuksek karsi cinse ulasma sansiniz vardi.

O zaman bilgisayarlarda guvenlik duvari var mi yok mu bilmiyorduk ama kizlarin bir guvenlik duvari vardi. Kesinlikle Msn vermezlerdi.Msn onlar icin cok onemliydi. Oysa begenmeseler silebilir, fake msn acabilirlerdi. Bunlari yapmadilar. Onun yerine reddetme yolunu sectiler.

2005 yilinda bu sefer Facebook cikti, kolayca ulasim saglandi. Cesaretiniz yoksa kur yapma sansiniz oldu. Like dediniz; Poke dediniz, cok tatli cikti dediniz. Kimi simdi Foursquare bile kullaniyor, hatta nerede oldugunu ogrenip gider bakar ve bir baskasiyla beraberse hemen umutlarinizi denize atabilirsiniz.

Zaten herkesin kendi eliyle paylastigi bu kadar bilgi varken, aaa bilgilerimizi calacaklar hezeyani da komik kaciyor. Bu teknoloji caginda saklayabileceginiz yegane sey ic dunyanizda yasadiklariniz; yoksa zaten mutlaka kendiniz kacsaniz bile birinin fotografinda yeriniz vardir. Yine de ulasilmasi zor insanlar vardir ama emek verilince ulasilmayacak insan yok gibi. O yuzden herseyimizi ortaya dokecekler diye korkmaya gerek yok, bunu zaten biz hobi haline getirdik bile.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…