Ana içeriğe atla

Hiyarin intihari yogurdun icine dustugu andir.Kekin icinde kabarmasini saglayan Kabartma Tozu vardir, kabarir kek. Insanda kabarir, ici kabarir neden kabarir bilinmez. Dolmanin ici ile karnibaharin ici savassa kim kazanir acaba ama ikisinde de kiyma olmali ki esit olsunlar.

Nohut ile Kurufasulyenin beyaz ruyasi Pilavdir, birde Nohut ile Kurufasulye rekabetinde kotu adam bulgur pilavidir. Kotu adamdir O.

Pirinc Pilavi ile Bulgur Pilavinin gordukleri muamele Amerikan Zencileriyle Beyazlarin gordugu muamele gibidir sanki fark vardir.

Soganin hic pembelestigini goremem ya siyahtir ya da gri. Oysa kimileri hayati siyah ya da beyaz gorurken benim gri gordugum anlar vardir. Ancak neden soganin pembe rengini yakalayamam merak ederim.

Sebzeler icinde isci sebze Patatestir, her yerde kullanilir, Garnitur sebzeleri ise mankene benzetirim ben. Sadece goruntu olsun diye varlardir. Goruntuyu verirler ve cekip giderler.

Patatesin zenginlesmis hali kizartma olmus halidir. Kumpir obur patatestir yer yer siser.

Domates bahtsizdir, kimi derisini yani kabugunu soyar kimi kabuklu sever. Bir garibanin cantasinda yumurta,sogan. Domates bir de yesil biber varsa orada parti vardir Menemen partisi.

Arpa Sehirye, Tel Sehriye diye 2 cesit sehriye vardir, Arpa bazen on plana cikip tek basina pilav olma sansini yakalarken tel sehriye sansizdir yancidir ancak pirincin icinde pilavin yancisidir.

Salatalik her yola gelir ama Hiyar dedi mi iste isi bitmistir; yogurdun icine duser ve tum hayati sona erer. Salatalik ile Domates yanyana oynar ama yalniz kaldiklarinda da tursu ise salatalik havasindan gecilmez, bir boy ondedir domatesten.

Biberinin uc hali vardir, o hallerde kendi icinde ayrilir; hatta daha fazladir da halleri bize 3'e ayiririz. Dolma, Sivri ve Carliston olarak. Sivri biber tehlikelidir ne cikacagi belli olmaz kimi zaman acidir kimi zaman tatli.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …