Ana içeriğe atla

Guclu Memur Vatandasi Surundurken Guclu Vatandas Memuru Surunduruyor.

Bizde gucun en buyuk eksikligi malesef adaleti saglamak yerine avantaj elde etmek istemesi. Bizde guc sahibi olanlar ozellikle kamu kesiminde vatandasa gucluk cikarmak icin yogunlasirlar.

Kemal Sunal'in filminde bircok kere goreceginiz uzere ayni seviyede oldugu vatandasi ile memuriyet farki ile ayrilan Devletin memuru halki ezer. Halktan olanin gucu varsa O da memurunu ezer.

Ustun olan memur vatandasi surundururken ustun olan vatandas memurunu surdurur. O yuzden bizde hak hep yaralidir ve agirdir yarasi; bulamaz pek caresini cunku herkes yaraya parmagi basar ama tedavi etmez; iseme yontemini tercih eder. Iser iser de iser.

Adalet bizim topraklara gelmez zor gelir arada ugrar ama onun disinda pek barinamaz; cunku bizim gucten anladigimiz ezmektir. Biz ezenin yerine gecen ezmemeyi ogretmez altindaki kitlelere daha da ezer. Siddetli ezer hem de. Oysa bir yerlerde birseylerin degismesi gerekir; degismediginde sorun devam eder.

Ondandir Doktor hastasina, Polis Vatandasa, Bekci Vatandasa herkes birbirine atar halinde guclu olan vatandas surdurme egiliminde. Birde bizde adalete o kadar cok bulasmis ki siyaset; kirlenmenin onu acilmiyor.

Islam referansli bir toplumda basortusu elden gidince, kuran kurslari kapaninca ayaklanan bir kitle var olsa da adalet gidince ayaklanmiyor kimse; oysa dinin en temel diregidir adalet.

Diger yandan baska bir kitle isim isim ariyor adaleti, bireysellestiriyorlar. Onlarin kiminin adalete bakisi da ancak Mahkemede kendileri olunca tepresiyor; O zaman gelmiyor adalet; Caglayan'a ; Kartal; seni saraylarda yasatacagim diyerek binalar yapsanda gelmiyor; cunku Adalet belki de Osmanli'nin ilk hali gibi kalmak istiyor Sogut de bir kasabada.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …