Ana içeriğe atla

Galatasaray'da Bayram Bitmiyor.

Galatasaray'in Didier Drogba'yi aldigi soyleniyor, Sneijder sonrasi insanlarin artik kimin gelip gittigini gozuyle gormek istiyor. Ozellikle Sanal alemde rol calmak isteyen muhabirler varken insan gozuyle gormek istiyor. Havalimanina bir insin hele.

Yasi 35 olabilir ancak su da bir gercek ki Turkiye cok unlu oyunculari ya cok genc kesfedilmemisken ya da cok yasli isleri bitmeye yakinken aliyor ama yine de heyecan veriyor. Bu tip futbolcular az dakikada olsa sahada yer alsalar kardir. Hem de rakiplerinin ufku genisler. Bir genc savunma oyuncusu belki de sadece Play Station da gecit veremeyecegi bir adamla yuzyuze oynama daha da otesi Drogba'dan forma alip saklama sansina sahip olacaklar.

Aslinda bir Teknik Direktor icin sansizlik da olabilir bu kadar cok isimli adamin takimda bulunmasi ayni zamanda O teknik adamin kafasinin ustundeki Demokles kilicidir.

Fatih Terim bana gore sansli bir Teknik adam bazilarina gore ise basarili ancak sunu kabul etmek gerek ki sansli da desek hep sans neden onun yaninda diye de sorgulama yapmak gerekebilir.

Galatasaray dun gece kazandigi derbi ile aslinda birde mesaj verdi. Lig onlarin olabilir, cunku karsisinda direnecek pek bir takim yok gibi. Herkes liderligi Galatasaray'da tutarken aslinda kendi arasinda ilk 2'yi paylasiyor.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…