Ana içeriğe atla

Futbolcular ve ogretikleri sahtekarliklar.Emre Belozoglu yeri donuyormus. Fenerbahce aradigini eski futbolcusunda bulmus. Ben sevinmedim, sevinemedim. Karakterli bir oyuncu degil bana gore. Buradan Banu Yelkovan'in yazisina baglanalim. Futbolda ahlak aranir mi, aramali miyiz. Evet aramaliyiz.

RTUK aracailigiyla televizyonlara mudehale ediliyor da futbol sahalari neden gozden kaciyor anlam veremiyorum.

Futbolu hepimiz takip ediyoruz ve uzerimizde etkileri buyuk. Neden ornek insan olmalilar cunku goz onundeler. Kendini yer atan futbolcu bize bir baskasindan hak calmayi ogretiyor, kendi attigi top taca cikinca mudehalede bulunmayan oyuncu bize 3 puan ugruna, cikar ugruna ustune yatabilecegimiz haklari ogretiyor.

Hakli Kart gorse de itiraz eden oyuncu bize seni destekleyecek kitle bulursan eger haksizken hakli gibi gorunebilecegini gosteriyor. Dudugu astirilan bazi hakemler hakli da olsan surgun yiyebilecegini gosteriyor.

Hatali gol yediginde elestirilen kaleci bize maglup olursan, tuttugun yerin ne kadar da onemli oldugunu bazen ekip gibi olmanin seni gunah kecisinden kurtaramayacagini gosteriyor.

Gereksiz yere yerde yatan oyuncu bize calmanin adinin profesyonellik oldugunu ogretiyor. Rakibine sakatlamak ugruna dalan oyuncular bize hayatta basarili olmamiz hatta o alanda bulunmamiz icin bize celme takanlarin olacagini gosteriyor.

Kotu gununde kaybedersen her zaman suclayabilecegin dis etkenler oldugunu da gosteriyor futbol bize.


Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…