Ana içeriğe atla

Fakir icin Stand Up da denilebilir ama belki de Siyah T-Shirtli adamin ayini.

Cem Yilmaz'dan devam ediyoruz.
Sinema salonunda Cem Yilmaz'a gidin; inanin 6-20 liraya bu kadar gulemezsiniz; ha amaciniz elestirmek icin gitmekse; elestiri yapmak icin para harcamayin zaten bildiginiz Cem Yilmaz izleyin eski gosterilerini Youtube'dan baslayin elestirmeye zaten ayni seyler asagi yukari.

Tabi gosterinin Youtube dusmesini de bekleyebilirsiniz izlemek icin ama azizim gundem gercekten hizli akiyor ve O gundemi yakalamak; yakalayabilmek icin biran once izlemek gerek diye dusunuyorum.

Gosterinin ismindeki MMXI'nin 2011 olmasi bile daha dogrusu 2011'in Roma rakamiyla yazilmis olmasi bile bize bir mesaj veriyor; arastirma mesaji. Gerci gunumuzde Google arastirmalari hep kolaylastiriyor hem de ucuzlamasini sagliyor yaz Google'a al karsina.

Cem Yilmaz'in sinemadaki bu gosterisi icin fakir stand up demisler ya ona da cok guldum, gercekten de dogru bir nevi aslinda su da soylenebilir siyah T-Shirtli adamin hayranlarina sundugu bir ayinde diyebiliriz. Kendisine olan talebi olcmek bunu da paraya cevirmek istegi de olabilir.

Bizde en buyuk yanlislardan biri paranin sadece kazanilan sey olarak gorulmesi. Bunu bir baska yazida konu edecegiz. Cem Yilmaz kendi sevenlerini bir araya getiriyor, sinemaya gelenler sunu hissediyor ortak paydamiz var Cem Yilmaz'a guluyoruz, bir baska nedeni de su olabilir bu gosterinin buna toplu halde ulasamayacaklara yardim etmek; suru psikolojisinin icine almak onlari.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …