Ana içeriğe atla

Eskiden Koltuktan BAKANDIM simdi uzaklardan Bakan ben oldum.

Kabine degisikligi falan derken sonunda bu degisiklilik gerceklesti.Ilk degisiklik Icislerinde yasandi. Surekli tepki ceken Idris Naim Sahin yerine bakanliga Muammer Guler geldi. Guler'in AKP donemindeki yukselisi boylece ilginc oldu. Muammer Guler Istanbul Valiligi sonrasinda vekillik ve son olarakta Bakanliga kadar yukseldi. Bizde prezantabl olmayan birinin Bakanliga kadar nasil yukseldigini ogrenmis olduk. Muammer Guler Mardinli buda acilim surecine katkida bulunur diye dusunmus olabilir Sayin Basbakan. Bu yuzden gibime geliyor birde daha uyumlu, hukumetin basini agritmaz ha tepki ceker mi ceker ama basagirisi yapmaz.

Guler bircok yerde valilik yapmis ama Istanbul'a gecisi Samsun'dan belki de bu yuzden Samsun Onada yaramis diyebiliriz.

Saglik Bakani Mehmet Muezzinoglu oldu. Recep Alkdag supriz oldu. Ayrilmasi pek beklenmiyordu. Muezzinoglu'nda Ataturk ile bir ortak noktasi Oda Bati Trakya'dan Gumulcine dogumlu. Hem Devlet Hastanesinde calismis hem de Ozel Sektorde Saglik konusunda tecrubeli.

Nabi Avci'da ODTU'lu. Biz Nabi Avci'yi tanidigimizda kendisinin kafasina 4+4+4 komisyonunda birseyler atiliyor. Nabi Avci odulunu aldi. Erdogan bir cok Bakan ile calisti. Milli Egitim'de aradigini bulamiyor yanilmiyorsam en cok degisen Bakanlik. Erkan Mumcu, Huseyin Celik, Nimet Cubukcu, Omer Dincer Bakanligin diger 4 ismiydi, Nabi Avci'da 5.isim oldu.

Turizm Bakani degisecek deniliyordu. Bu bakanlikta Gunay nedense hep emaneten duruyor gibiydi. Hal boyle olunca hem Gunay rahatladi hem de Erdogan. Boylece Ertugrul Gunay'da ikilem yasamayacak. Omer Celik ise zaten Erdogan'in prenslerinden goruntusu de duzgun. Ha ben Turizmci olarak Kultur ve Turizm'de Ertugrul Gunay'I tercih ederim ama bizim degil Basbakan'in tercihleri onemli elbette?
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …