Ana içeriğe atla

Durustluk ucuz bir kavram degildir Sadece Bekci Kardes Koruyamaz.

http://m.radikal.com.tr/NewsDetail.aspx?ArticleID=142203&CategoryIDs=1
Haberin linki yukarida haber Kemal Kilicdaroglu'nun kardesi Celal Kilicdaroglu'nun bekci oldugu yonunde haber buraya kadar guzel, durustluk abidesi bir siyasetci var karsimizda; ama akila takilan sorularda var; en azindan benim kendi icimde sorguladigim nedir bunlar?

-Kardesi oz mu uvey mi bunu merak ediyorum.
-Bugune kadar gundeme gelmeyen bu olay nasil birden bire gundeme geldi.
-Kilicdaroglu torpil yapmadiysa kardesine bu ne manaya gelir. Mesela hic bir CHP yoneticisi torpil yapmaz mi?
- Kilicdaroglu'nu takdir eden zumre icerisinde hayatinda torpile basvurmamis kitlenin orani nedir?
- Bu bir PR calismasi midir; nedir?

Kardes gucmek zorunda kaldigina gore kendi onceki yasadigi yerde en azindan Kilicdaroglu'nun kardesi diye kimse mi is vermek istemedi.

Bugune kadar Kilicdaroglu kardesini ziyaret etti mi; ettiyse neden hic haber olmadi, gerci diger siyasetcilerin kardeslerinden pek haberdar degiliz.

Kemal Kilicdaroglu'nun kardesi ile ilgili ben Melih Gokcek'ten bir arastirma bekliyorum.

Bu kadar durustluge sasirdik mi sasirdik evet o yuzden pursuz olmasini istiyoruz yoksa amacimiz bagciyi dovmek degil.

Bir baska ironi de su ki; eger bekci olan bir siyasetcinin degil de bir sanatcinin kardesi olsaydi bu seferde kardesine bakmadi, ilgilenmedi denilecekti.

Bir baska merak ettigim konu ise Kilicdaroglu'nun kardesi Kilicdaroglu Genel Baskan olmadan once hangi partiye oy verdi.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…