Ana içeriğe atla

Caldir kapattan calarsa agzini patlatirima

Nerdeyse herkesin elinde bir cep telefonu. Artik telefonlar cok fonksiyonlu eskisi gibi degiller. Bircok seyi bir anda yapabiliyorsunuz. Konusabiliyorsunuz, Oyun oynama sansiniz var, kitap dahi okuyabiliyorsunuz. Gazete ve medyayi ve sosyal aglar araciligiyla devlet ve medyayi. Hatta ileri gidersek sunu da iddia edebiliriz. Aslinda cep telefonun da en az yaptigimiz eylem konusmak. Cep Telefonunda pek konusmuyoruz. Hal boyle olunca da aslinda vazgecilmez bir nesne haline donusebiliyor.

O zaman iste vazgecilme orani azaliyor. Birak vazgecilmesi modeller yenileniyor, rekabet daha da kizisiyor, hayatimiza yeni bir kelime Android telefonlar. HTC'ler, Nokialar, Samsunglar, Blackberryler, Iphonelar havalarda ucusuyor kimi zaman da havada ucanlar arasinda sorun oluyor.


Cep telefonu gecmisim 5110 ile baslamis akabinde farkli telefonlar devam etmistir. Samsung GD serisinden telefon oldu, sonra baska Samsung sahibi de oldum. Ancak en guzeli 5110'dan 3310'ana gecisimdi.Ilk Cep Telefonumu O zamanki maasimin 3'te birine 50TL'ye aldim.Yil 2001.

Ilk baslangicta 100 Kontor nerdeyse 3 ay yetiyordu. Cok gerekmedikce aramiyordum kimseyi. Bugun ise bazen susmayan telefonlardan bikkinlik geldi nerdeyse.

Caldir kapatlar telefonda konusmayi sevmeyenler daha bircok insan telefonla hasir nesir olmaya baslamisti.Bugun gelinen noktada kapanmayan telefonlar ucaklarda sorun olmaya, kavga atesini fitillemeye de yariyorlar; ama sosyal medya ayricaligini yasama sansi olabiliyor.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…