Ana içeriğe atla

Bizim belalti konusmamiz beyaz Slip Donsa Cem Yilmaz'in ki Celvin Klein Boxerdir.

Cem Yilmaz O bir fenomen ve bu ulkede fenomen olmanin insana getirdigi en onemli dezavantaj surekli elestirilmek ve her yaptigindan sonra yargilanmak. Birde surekli seni alt etmek isteyenlerin olmasi. Cem Yilmaz'in basina gelenlerde bunlar.

Cem Yilmaz gosterilerinde hep vurguladigi ozguvene yeterince sahip, ulkenin dalinda bir numarasi, elmaya elma derken bile insani guldurebiliyor. Bunda onceden ogrenilmis Cem Yilmaz komiktir sartli refleksi de etkili elbette. Ancak adam gulduruyor be kardesim demeden kendini alamiyor.
Siradan gibi gorunen isleri yapabiliyor Arog, Gora gibi ilginc Yahsi Bati gibi biraz da esinlenilmis filmler yapabiliyor. Kendi urununu iyi pazarliyor. Gosterilerinin ucreti yuksek, sarki soyluyor soyledigi sarki populer oluyor. Karadeniz Turkusu'nu Av Mevsiminde soyleyince nerdeyse bizde yerli bir Gangnam Style cilginligi yasandi.
Cem Yilmaz hep bizden biri gibi oldugunu da bilinc altimiza isliyor samimiyetiyle ama laf arasinda giydirdigi bizlerden farkli oldugunu da ima edebiliyor.

Son projesi CM101MMXI FUNDAMENTALS'I sinemada gosterime sokarak yine gorunurde kolay ama kendisine guvenin bir baska ispati olan proje ile kendini bir kere daha ispat ediyor ve hani su ceketimi koysam secilir tarzinda bir politikaci havasi yaratiyor; ceketini koysa guldurur.
Gercekten de gulduruyor ve elindeki urunu degerlendirmeyi biliyor; aslinda Cem Yilmaz'I anlamamamizi engelleyen onu sadece komik bir adam olarak gormemiz oysa O sadece komik bir adam degil ayni zamanda zeki bir adam, bu detayi kacirdigimiz icin Cem Yilmaz'I anlamakta zorluk cekiyoruz ve zor geliyor anlamak bize.

Cem Yilmaz aslinda sadece guldurmuyor bir yandan da sosyal mesajlar veriyor dusunurken gulmemizi sagliyor ve boyle olunca da daha da seviyoruz. Belalti espri de yapiyor ama bunun ana nedenlerinden biri aslinda su bizde her kelime nerdeyse bel altina iniyor ha cok satmasi da etken. Ancak goturmek, kaymak, sokmak, dayamak, almak, vermek, gitgel gibi daha bircok fiil oraya dogru akin ediyor aslinda Turkce elastik bir dil degil, erkegin organindaki elastik yapi diline yansimis; zaten Cem Yilmaz da bunu vurguluyor Penis'in dili bazen Agzi isgal edip oralarda fink atiyor; hatirlayin Cem Uzan kufurlerini mesela beyaz gomlekli bebek yuzlu, zengin yakisikli adamin kufurlerini hatirlayin, Tribun de 90 dakika boyunca kufur etme yetisine sahip olunan bir ulkede mac izleyenlere taraftar deniyor. Belaltinin bu kadar cok kullanilmasi is bu yuzden bizi pek sasirtmamali diye de dusunuyorum. Her sabah kalktiginda erkegin kendisinde degistigi farkettigi en rahat farkettigi organda o degil mi sabah ereksiyonu diye birsey yok mu?

Bu ulkede Levent Kirca denildiginde nerdeyse herkesin aklina Jet Ski geliyorsa, Bir futbolcunun ismi Scilachhi diye yillar espri yapiliyorsa O ulkede belati da satiyor; ancak sattiran da onemli.
Erkek organindan gidersek bizim bel altimiz beyaz slip donsa Cem Yilmaz'in ki Celvin Klein Boxer'dir. Daha dogrusu belaltini dillendirmemiz.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…