Öne Çıkan Yayın

Sivyus 6 Yaşında
Blogda 6. Yılım bugün, 6 yıl önce başladığımız yolculuk devam ediyor. Bu yolculuğun çeşitli evreleri oldu, uzun zamandır da bu yolculuk www.sivyus.net adresinde devam ediyor. Onpunto ile başladığımız serüvende tek başına kaldık. Bu sene Yurtsan Atakan’ı da kaybettik. Kendisinin bu yolda devam etmemiz de büyük emeği vardır. Yazıdan para kazandığım ilk yerdi Onpunto, O günlerde yazıdan para kazanacağımı düşünebiliyordum. Belki yazmak bana para kazandıracaktı, ancak anladım ki bu mümkün olmayacak, ama yazmayı bırakmak istemiyorum. Yazmak hoşuma gidiyor. Yazdığım dönemlerde topluluk içine her girdiğimde eleştirilerin ardı arkası kesilmedi. Onpunto’da bu yola başlayanlardan çok azı yoluna devam ediyor.
Zaman zaman Milliyet Blog da denemede bulundum, ama baktım ki bağımsızlığım yok ayrıldım oradan, çünkü yazdıklarımın özgür olmasını istedim. Ekşi Sözlük trafiğiyle beslenme blogu ön plana çıkarma umutlarım da oradan kovulunca suya düştü. Şimdilerde kendi kendine yoluna devam ediyor. Günde aşağı yukarı 40 Kişinin girdiği bir blog, ama devamlı okuyucusu var mı bilinmiyor. Diğer sitelerde yazarken yorum falan alıyorduk ancak burada pek geri bildirim almadık. Kendi başına kalmış bir hali var, ama okunuyor bunu hissediyorum çünkü istatistiklerde Google aramaları dışında halen direkt trafiği var blogun.

Bu blog evet birgün para kazanabileceğine inandığı için yazıyor ama asıl işlevi o değil, bu blog düşüncelerin yayılması, yayılmasa da etkili olması için yazılıyor. Kimi zaman popüler olmak kötüdür özü kaybettirir bu blog özünü koruyarak ve sadece isteyenlerin okumasını hedefleyerek yoluna devam ediyor. Hürriyet Bumerang üyeliğinden zaman zaman ufak reklam gelirleri elde ediyor. Bu blog ayakta durmasını blog yazarın başka iş yapmasına ve yolda uzun zaman geçirmesine bağlı olarak ayakta duruyor.

Bu blog yazarı üye olduğu 250’ye yakın blogun yazılarını da takip ediyor, her gün Radikal ve NTV’nin mobil sitelerini de, Ekşi Sözlükten Twitter’dan da besleniyor. Kısa vadeli hedefi 7. Yılında da böyle bir yazı yazıp bak ben yine devam ediyorum diyebilmek. Bu blog yazarı bazı yazılarını başka platormlarda da görebiliyor, ama halen ayakta.

Bu blog yazarı iyi yazıp yazmadığı konusunda iyi yazdığını düşünüyor, İmla konusunda takıntılı olanlara hak verse de bunu hastalık haline getirmelerinin başka nedenleri olduğunu düşündürüyor. Bu blog bağımsız bir blog ve ünlü olmadığı için düşünce özgürü. 6. Yılımı kutluyorum.

Yorumlar