Öne Çıkan Yayın

Böyle Bitmesin kime benzedi?
Böyle Bitmesin severek izlediğimiz  bir dizi ancak son bölümünde hayal kırıklığına uğradım. Birkaç sahne başka dizilerin sahnelerine benziyordu. Bunu fark edince bir az moralim bozulmadım değil.

Önce Fatih’in okuldan telefon gelecek diyerek her telefona koşması aynı kanalda yayınlanan bir başka dizi de geçen Pazar işlenmişti. Avrupa Avrupa dizisinde Emre karakteri telefona koşuyor okuldan gelecek telefonu engelliyordu. Okuldan aranmaktan korkma sebepleri farklı olsa da esinlenme ya da benzeme çok hoş durmadı.

Bir başka benzerlik ise Ege Aydan’ın konuk oyuncu olarak iki eşli bir karakteri canlandırmasıydı ancak O da FOX TV’de yayınlanan Merhaba Hayat dizisinde bir hastanın iki karısı olması sahnesine oldukça benziyordu.

3. bir benzerlik sayılmazsa da çağrışım. Ebru Cündübeyoğlu’nun kocası rolündeki Tarık Ünlüoğlu Tırcı, Avrupa Avrupa dizisinde, bu bölümde konuk olan İpek Tuzcuoğlu’nun kocası da tırcı soyadları oğlu ile biten yaşları ve popüleriteleri benzer iki oyuncunun kocaları rolündeki adamların tırcı olarak benzeşmesi de ilginç geldi.

Bu üç dizinin

Avrupa Avrupa:
Yapımcı firma: Mia Yapım
Senarist : Fethi Kantarcı

Merhaba Hayat:
Yapımcı firma: Med Yapım
Senarist : Alıntı

Böyle Bitmesin
Yapımcı firma: At Yapım
Senarist Necati Şahin

Yorumlar