Ana içeriğe atla

Uyusturucu saticisinin okul yaptirdigini hayal edin ve sosyal sorumluluk projesinin onemini anlayin.

Ali Agoglu ve projesi Maslak 1453 bu aralar cok konusulur oldu. Herkes projede agac kesildi mi kesilmedi mi bunu tartistirken Agoglu kesilmedigini belirtiyor ama ardindan da Yesil'e karsi sorumlulugunu bildiren ve yesili koruma adina yaptigi calismalari anlatiyor bu yolla aslinda bize pazarlama ornegi veriyor.

Ornegin biraz abes olacak ama durumu bana en iyi aciklayan karsilastirma ne olurdu diye dusundum ve buldum. Diyelim siz bir uyusturucu saticisiniz ve imaj calismasi yapmaniz gerekiyor O zaman yapmaniz gereken en onemli sey Okuldur. Durum birazda buna benziyor.

Ali Agoglu projesiyle konusulan bir isim haline geldi ve de pazarlamanin doruk noktasina ulasti. Aslina bakarsaniz elestiren kesim onu hedef kitlesine goturdu ve daha da kolaylastirdi isini. Proje amacina ulasacak gibi herkes de merak uyandirdi. Ekonomisi kotuye giden Turkiye'de duzenli isi olan herkes ev sahibi olmak uzere. Aslinda O kadar hayiflaniyoruz ama insaat projeleri aslinda zenginligimizi gosteriyor gibi. Eskiden benzine zam gelince fakirler tupgazi olanlar tepki verirdi simdi olanlar Dogalgaza kayinca ortalik arabasi olanlara kaldi.

Bu devirde kendi zenginlerini yaratiyor Insaat, Saglik, Hukuk, Ulasim gibi sektorler yeni zenginleriyle tanisiyor, bu iktidarda birilerini zengin etti ama birgun onlarda sahneden cekilmek zorunda kalacak.Yeni zenginlerimiz olacak.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha