Ana içeriğe atla

Kimi zaman hareket halinde beklediginizin farkinda misiniz?

Konu beklemek, beklerim arkasi gelmez dertlerimin belki de bu sozu en cok Hababam Sinifinda duyduk. En buyuk dertleri okuldan kacmak olan bir gruptan. Birde beklemek bizde insanin insan olmadan agaca donusme durumudur. Insanoglu garip bir varlik olarak isimlendirilir. Bekleyen insan agac olurken beklemeyen de Hayvan sinifinda olabilir. Insan ile hayvan arasinda degisik farklar vardir.

Beklemek kimi zaman iskence gibi bir eylemdir. Istanbul'da toplu tasimayi beklemek kimi yerlerde boyledir. Birde bekledikce beklenti icine girmek vardir beklersin beklersin beklentinin yerine gelmesini.

Birde ne bekledigini bilmeden beklemek vardir ayrica hareket halinde bekleme diye bir tanim da var. Mesela calisirken mesai bitimini bekliyorsaniz bu hareket halinde beklemektir. Bir hakaret halinde beklemek vardir daha dogrusu beklememek. Bunu senden hic beklemezdim.

Ne kimden ne zaman beklenir bu tecrube ile kestirilebilir. Tecrubenin bir de sosyetik ismi vardir edinilmis bilgi. Sanirim Felsefenin en onemli ozelligi hayatimizda var olanlara isim koymasi.

Hayatin kendisinden bitmeyen bir beklenti vardir kiminin ulasamadigi kiminin ulasmaya yanasmadigi beklentiler.

Biz encok Kara Treni beklemisiz; simdi hizli trenler yapiliyor ve beklemenin de buyusu bozuluyor.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha