Ana içeriğe atla

Ben seni Belediye Otobus Duraginda bekleyip, BMV'ye bindirme ihtimalini sevdim.
Hayatimin hic bir doneminde araba almayi dusunmedim. Hani itiraf ediyim korkuyorum araba surmekten ama korkmam kazadan en acemi soforun bile binerim arabasina. Ama kendim almak istemiyorum. Alacak imkanim var mi su anda var belki belki de dusunulur ustune ama birgun araba almaya niyet edersem en az 3 sofor istihdam edebiilmem lazim. Sigortasini tam odemeli 8 saat calisma prensibine gore calistirabilmeliyim. O zamana kadar kendime araba yok; ama esim isterse zorlarim sartlari.

Aslinda buraya kucuk bir cocugun cumlesiyle geldik. Arabadansa toplu ulasim daha iyi yeni dunyalara yeleken aciyorsun deme gayretindeyim ve bunun on hazirligini yapiyorum.


Metrodayim; oturuyorum tam karsimda cok guzel ve kucuk bir cocuk var; oyle bir soru sordu ki babasina agacin yasken egildigini anladim. Insan paylasmak istiyor.

Baba bu insanlar neden oturuyor yasli degil ki onlar dedi. Ancak bunu soylerken ne babasinin yasini ne de kendi yasini sorguladi; sadece durum tespiti yapti. Kadikoy'den basladik ama Bostanci'da ayrildi bizden kendi yoluna gitti bizde devam ediyoruz kendi yolumuza.

Yukarida yazacaktim ama konu dagilmasin diye yazmadim. Yurtta kalmakta zevkliydi yeni insanlar ve ayri dunyalar tanimak da bir baskaydi. Aslinda yine alakasiz ama insan her yaptigi iste kendi farkini ortaya koymali koyabilmeli. Bazen rahat gorunen olgular bizden bazi zevkleri aliyor ama hayatta neyin zevk oldugu da onemli.

Arabayi kizin geldigi duraga cekip ona hava atmak ya da avantaj saglamak da zevkli gelebilir, ona onun rahatligini yasatmak da bazen de insana O durakta gormek ve tum yol O'nu izlemek zevkli gelebilir.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha