Ana içeriğe atla

Tayyip Erdogan gul bahcesinde etrafindaki dikenleri temizliyor.

Ak Parti'de 30 Eylul'de buyuk kongre var.
http://m.radikal.com.tr/NewsDetail.aspx?ArticleID=127099&CategoryIDs=6

Burada bir haber var; haberin iceriginde Ak Parti'de ne olacagini bir Allah Bilir bir de Beyefendi bilir; Allah'in isine karisilmaz Tayyip Bey'de isine karistirmaz. Bu bir Ak Partiliye ait. Baska tespitlerde var. Tayyip Erdogan'in parti icinde rakipsiz olusu dahasi ulkede rakibi yok. Ilginc bir sekilde buyuk yukselis icinde. Herkesin guvendigi bir isim tek basina otorite. Acmazlari var mi elbette var; bir kere asabilesiyor ikincisi teror olaylari artiyor. Yapilan zamlar mansetten ve ulkede ilk defa zam oluyormus gibi veriliyor.

Yalniz ilginc olan 10 yilda cok az yolsuzluk haberi cikmasi. Bizim ulke bu kadar mi durust yoksa gundememi gelmiyor onu merak ediyorum belki de iclerinde sorgulayip koseye cekiyorlardir. Surekli mikrofon tutulan vekiller dahasi Bakanlar bos bos da konusabilir. Ulke cift kutuplu yapiya alismanin yaninda diger kutup da Basbakan'in ustun olmasini kabul ediyor gittikce.

Basbakan tum rakiplerini asama asama sildi. Bu sekliyle sanki biraz Ataturk'e benziyor. O da kendi reformlarini yapma pesinde. Kendi inandiklarini gucu oraninda da yapiyor. Ustalik doneminde daha da hircinlasiyor ve gittikce ulkeyi istedigi yere cekiyor asama asama.Aslinda komurun, dinin otesinde birsey bu arastirilmasi gereken bir konu ama malesef olay gobek kasima, komur torbasina indirgeniyor oysa baska seyler olmali icinde.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…