Ana içeriğe atla

Patlican hem yemeklerin hem de sarkilarin Sultani.

Bugun de dogaclama yazimiza basliyoruz aslinda yazacak pek konu yok; unutmusum ligi yazabilirdik maclar oynandi zaten. Onu bizden daha iyi yazanlarda var. Bizde yazacagiz ama once Baslangic baslangicli dogaclama yazi.

Baslangic dedigimde aklima nedense Start geliyor cok oyun oynamaktan olabilir. Oyun denildiginde Korebeyi teget gecerek Playstation'a ulasiyorum. Teget gecti lafi bana Basbakani hatirlatiyor ama dunle tekrara dusmemek adina vazgeciyorum Basbakan ile oyalamaktan. Oya deyince aklima hazir okullarda acilirken O, O Oya Oya gitti maca mac bileti kaca geliyor aklima ama yine futbola dondugumuz icin oradan da jet hiziyla uzaklasiyorum. Aklima gelen sey cizgi filmler. Jetgiller hep pek ilgilendirmezken ben Tsubasa izlerdim.

Izlemek nedense aklima rontgenciligi getiriyor. Rontgen her turk erkeginin anisinda vardir. Oradan aklima opusmenin dis cekmek olarak adlandirilmasi geliyor ve diyorum ki aslinda her turk bir doktor ve ayni zamanda Teknik Direktor'dur. Yine konunun ucu futbola dokundu.

Uc kelimesi ile ilgili kulaklarimi cinlatan sey 0.5 ucu olan var mi sozu oluyor.Hal oyle olunca da okul gunlerine gidiyorum ve Nazan Soray'in Halhal geliyor aklima Baris Manco'ya ugrayip oradan Patlican'a geciyoruz. Domates, Biber, Patlican. Patlican dedigimizde Ali Nazik, Hunkar Begendi ve de Imam Bayildi yemekleri geliyor aklimiza ve anliyoruz ki Patlican hem sofralarin hem de sarkilarin Sultani.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…