Ana içeriğe atla

O kadar Uzaktan Cocukluguma Nuri Bilge Ceylan ile geldim ve Cem Karaca ile uyandim ne de olsa bende bir Karacayim.


Basligi benim atacagim bir yazi olsun istedim. Diger yazilarin basligini da ben atiyorum ya neyse. Burada yazma amacim aramalara yonelik aslinda arayan bizi de bulsun ama gonul ister ki ilk mevlasini bulsun belasina giderken de bizim kapida dursun belki beladan uzaklasir. Uzak kelimesi bana Nuri Bilge Ceylan hatirlatiyor. Oyuna cevirelim yaziyi da ve Hatirlamak ne hatirlatiyora gelince hemen aklimiza Bana Hersey Seni Hatirlatiyor isimli sarki ve Muazzez Abaci geliyor.

Muazzez Abaci'nin hatirlattigi sey ise bir baska sarki Vurgun. Vurgun kelimesi nedense beni surgune goturuyor. Surgunden Mithat Pasa'ya; Mithat Pasa'dan Abdulhamit'e; Abdulhamitten; Kizil Sultan'a;oradan bir ucluye eski bir programa beynim suratle geciyor ve Erol Multemcimler, Mim Kemal Oke ve de Avni Ozgurel'I hatirliyorum.

Avni Ozgurel'den Radikal'e; oradan Guvercin'e ve Guvercin'den de Bulent Ecevit'e beynim hizli gecisler yasiyor.

Bulent Ecevit'ten kaskete; kasketten Fatih Kisaparmak'in babam sarkisina; oradan Sebnem Kisaparmak'a ve Kanal 7'ye geciyorum.

Kanal 7'ye gecis beni Deniz Feneri'ne goturuyor; oradan Ugur Aslan ve Ugur Aslan'dan Radyo 7'ye. Radyo 7 gecisim beni Soray uzun ile bulusturuyor ve o bulusmanin gidecegi yerde seksenler oluyor ve cocukluguma donuyorum. Uzaklardan basladigim yolculukta gecisler yaparak cocukluguma geliyorum. Cocuklugumu ozlemiyorum ama baska tatlari vardi onu da hatirliyorum. Buradan Biz buyuduk ve kirlendi dunya diyorum grubun adi bir anda aklima gelmiyor. Grup Gundogarken mi desem diyorum ama hemen aklima geliyor ve ayip etmekten kurtuluyorum. Yeni Turku; burada Yeni bir turku ile baglanti kurmak isterken hemen Tramway'da inmem gerekiyor ve yaziyi bitirirken de Cem Karaca'dan Tamirci Ciragi'na geciyorum ve yaziyi da Iscisin sen isci kal kismini anarak bitirme geregi duyuyorum.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …