Ana içeriğe atla

Galatasaray Avrupa Fatihi gunlerini bizde yitirdimiz posterlerimizi ariyoruz.

Eskiden internet yoktu Simdiyse var. O zamanlar hem forma numaralari 1'den 11'e kadar olurdu hem de poster versin diye gazeteler beklenirdi. Birkac yeni transfer ile degisen takimin posterin altinda da Soldan Saga ayaktakiler ile baslanirdi. Ondan sonra da yillar gectikce eskiye donup bakilir ve kimler geldi kimler gecti denirdi. Simdi de bir goruntu var, Galatasaray 2012-2013 sezon kadrosu simdi onlar Sampiyonlar ligine Mancesther United macina cikacaklar. Bu durumda hem 1988-1999 kadrosunu hemde 1993-1994 kadrosunu da hatirlamakta fayda var.

Bu posterde

Ayaktakiler Soldan Saga: Elmander, Muslera,Chris, Umut,Hakan Balta, Melo

Oturanlar : Selcuk Inan, Semih, Aydin, Eboue,Amrabat

Dun Burak Yilmaz ki gecen senenin gol krali oyuna sonradan girdi: golunu atti ve sevindi.

Bir baska poster 1988-1989 yilina ait;
O kadroda asagudaki isimler var.

(Ayaktakiler) Simoviç - Ismail - K.Savas - Cüneyt - Erhan - Semih
(Oturanlar) Kovaçeviç - Metin - Tanju - Ugur - Prekazi

Simovic'in karizmasi, Cuneyt Tanman'in efendiligi, Prekazi'nin frikikleri, Tanju'nun golleri unutulmaz.

1993-1994 kadrosunda Hayrettin, Gotz, Yusuf, Arif, Hakan Sukur, Stumpf, Tugay Kubilay, Suat, Hamza gibi isimler var.

1988 dogumlu olanlar bugun 25 yasinda 1993 dogumlular Askerlik cagina geldi ve Galatasaray'in bakalim bu posteri ne getirecek. Birde 2000 yili var ki onemlidir.

Ama bu saydigim ilki 2 basari pek de beklenmeyendir.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…