Ana içeriğe atla

Er olup olebiliyorsa Imam Hatipli Subay da olup sefa surebilmeli.

Basbakan'in Imam Hatip'ten terorist cikmaz dedi tartismalar basladi ve insanlar bu soz uzerine teror eylemleriyle Imam-Hatip okullari arasindaki iliskiyi gundeme getirmeye basladi. Hicbir okul terorist yetistirmez diyemeyiz. Aslinda Basbakan'in demek istedigi su; sizin yetistirdiginiz zaman terorist oluyor; bizimkiler adam.

Turkiye'de aslinda bir sorun var. Devrimler halktan kopuk ve tepeden inme yapildi buna ragmen devrimlere karsi olanlar sunu anladilar bu sistemin icinde kalarak sistemi degistirmeyi. Yani sistemi icten fethetmeyi. Turku engelleme girisimlerine ragmen Imam Hatipliler kapatilmalarina ragmen iktidar olmayi basardilar ve simdi kurallari degistiriyorlar.

Diger kutbu olusturanlar ise sistemi hep dayatma ile korumaya calistilar dayatma ve caydirma simdiyse sistemleri catirdadi ve butun aldiklarini birer iade eder konuma geldiler.

Birde Basbakan kendisini kabul etmeyen sisteme hep ofke duymus. Aslinda Basbakan'a su noktada hak verilebilir; Yillarca sen Imam Hatiplisin senden birsey olamaz olmamali fikri islenmis o da simdi intikamini aliyor.

Imam Hatipli subaylardan korkanlarda kusura bakmasin; er olup olebiliyorsa Imam Hatipli Subay olup sefa da surebilmeli. Subaylar sefa suruyor demiyorum ama surdukleri zamanlarda epeyce.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …