Ana içeriğe atla

Cocukken silahcilik yerine saklambac oynayabilseydim anne keske olumden saklanabilseydim anne.

Bingol'de 10 sehit ne soylemek lazim bilemiyorum. Gercekten ancak su akla geliyor bu askerler birileri tarafindan olume yollaniyor ve birileri bu askerlerin nerede, ne zaman nasil kistirilacagini biliyor.
Devlet ile Teror orgutu olmak arasindaki fark burada ortaya cikiyor. Her teror orgutuysen istedigini olduruyorsun ve bunun icin kimse sana hesap sormuyor; dahasi soruyor da numaradan. Seni baglayan hicbir insan haklari kurali yok. Hicbirsey seni baglamiyor. Istedigin yerde yol kesip istediginin hayatina son verebiliyorsun.

Teror urkutucu bir hal aldi. Biz Suriye'yi konusa duralim kendi icimizdeki savasi kabul etmiyoruz. Belki de Arap bahari icin dugmeye basanlar Turkiye icinde dugmeye basmistir.

Bizden gizli birseyler oluyor; birileri bizden gizli yasamlarini garantiye alirken biz aciktan aciga oluyoruz ve olumle burun burna yasiyoruz. Vatan belki her karis topragi ile degerli ama o karislarin bazilari bize mezar oluyor. Derin kuyular cikiyor icinden ve bizi yaraliyor derinden icten.
Gencecik Mehmetler oluyor; nice analar agliyor agladikca feryatlari kendilerini yakiyor ama kimi icin sadece bir taziye vesilesi.

Cocuklar oluyor darmadagin oluyor hersey. Vatan Millet Sakarya'da Bingol neresi diye sormaya basliyor insanlar. Bize ekmek vermeyen, bize degil PKK'ya yurtluk yapan topraklar bize mezar oluyor. Zaten kendi memleketimizde de sadece olunce onemli olmuyor muyuz? Belki de siradan askerken gozlerimize bile bakmayanlar carsi izninde bizden kaciran, bizi kaziklamak icin can atan esnaflar birden bizci kesiliyor. Birden mehmetcik oluyoruz.

Bizim analarimizi Orduevlerine almayanlar basi ortulu diye basimizda agliyor. Diger yanda da Resepsiyonlar konusuluyor esli mi essiz kim ne yiyecek diye; kimi yerlerde ise hayata essiz katilmak zorunda kalanlar oluyor kimsenin umurunda olmadan.

Facebook'ta lanetleyip afilli laflar paylasarak Twitter da efelenerek Vatan kurtaranlar daha farkinda bile degil once insanin yasama hakkina sayginin kurtarilmasi gerektiginin.

Hergun sehit haberi gelince kufur gonderdikce hukumete kendini vatanperver ilan edenlerin askerden kacmak icin attiklari taklalar geciyor gozlerimizin onunden; oldurelim diyorlar biz parasini verelim kim oldururse oldursun diyorlar. Karsi taraf biz oldurelim siz para verin diyor.

Karman Corman duygular yazilacak ne hikayeler barindiriyor bu Savas; hergun olduruyor; kusaktan kusaga olduruyor.
Siz her sabah uyandiginizda ne haldesiniz bilmem ama nice ana gozunu kirpmiyor ve sadece haberleri dinliyor ve O haberi bekliyor; Bugunde olmedim anne.

Evlat yetistirmek zor; sen gozun yasina kiyamazsin ama elin oglu sadece ogluna degil binlerce insana gozyasi dokturur. Gozlerimden yas gelip sehitlerin arkasindan aglamak istiyorum ama aglayamiyorum cunku emin degilim gozyaslarim barisi mi yesertiyor yoksa savasi.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…