Ana içeriğe atla

Abdullah Bey Turkleri SELCUKlu Turkleriyle Estonya karsisinda beraber savasti.

Turkiye-Estonya macini 3-0 kazandi ve boylece Abdullah Avci da nefes almis oldu. Milli Takim 1-2 gun konusulur ondan sonra da Ekim'e kadar konusulmaz. Hakem de dun aksam yardimci oldu. Kirmizi Kart yerine sari da verilebilirdi. Kirmizi cikarinca rahatladik cunku defansta bosluklar veriyorduk.

Takim arzuluydu; ileri de iyi paslasiyordu. Pozisyonlari comertce harcadi Burak Yilmaz ile Umut. Emre kilidi acinca oyun rahatlamis oldu.Abdullah Avci bir Selcuk krizine daha davetiye cikariyordu nerdeyse. 2-0'dan sonra oyuna giren Selcuk Inan 3. Golu yapinca vakur tavrini takindi. Bircok pozisyonda sut atma girisiminde de bulundu. Anladik ki Abdullah Avci; Aykut Kocaman'in dedigi gibi kendi takimini kurmak istiyor; Antrenor takimi ve bu takimda Sercan, Tunay Torun, Nuri Sahin mutlaka olacaklar. Hasan Ali Kaldirim, Gokhan Gonul, Arda Turan garanti.

Aslinda yeni yesil hocalar hep pas yapabilen Barcelona vari takim istiyorlar; kazanmasini da bilen ve oyunu garantiye alacak kadar pozisyon bulan bir takim istiyorlar.


Dun gece zaten kazanmamiz gereken maci kazandik; o yuzden daha sular durulmaz ama sabir bize iyi bir Milli takim armagan edecek gibi. Sabretmeliyiz. Belki de Hollanda macini Selcuk olsa da kazanamayacaktik.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…