Ana içeriğe atla

66-72 Ay derken kaldi 1 Gun.

Okullarin ilk bolumleri acilmak uzere 1.siniflar pazartesi okula baslkayacak aslinda eskiden 1'den 10'a kadar saymayi ogrenirdi cocuklar simdi direk sayacaklar 66 mi 72 mi diye belki 62'den tavsan yapma sansini kacirdilar ama hala sanslari var.

Son gunlerde televizyon haberlerinde donen haberlerin basinda okul masraflari geliyor. Maddi durumu iyi bircok aile daha iyi sartlar sundugu icin Ozel Okullari tercih ederek verici olurken devlet okuluna cocugunu gonderen aileler kisiyorda kisiyor. Camilere gosterdikleri bagiscil taraflarini okullara pek gostermiyorlar. Oysa egitim icin harcanmasi gereken bazi paralar olabilir ve devletin ayirdigi kaynak da belli.

Egitimin kalitesini belirleyen 1.cil etmen Ogretmen iyi bir ogretmen verim almak isteyen 1 ogrenciyi rezil de eder vezir de. 2.cil ise imkanlar cocuklarin teknolojiyi yeterince kullanmasi, kullanabilmesi. Cocuklara fazla yukleme yapmadan onlara egitimin en gerekli kisimlarini ogretmeli. Asiri yukleme cok fazla odev verip bunaltma olmamali.

Cocuklarin egitim gorecegi okul secilirken orada ki arkadaslarinin da durumlari gozonune alinmali ve varsa aradaki ucurumlar kaldirilmalidir. Yani daha cok denk imkanlara sahip olduklari yerlerde okula giderlerse eziklik duygusu yasanmaz.

Cocugun illa Matematik, Turkce, Fen alanlarinda basarili olmasi gerekmez eger ki cocuk Muzik, Resim, Beden gibi derslerde basarili oluyorsa verilecek egitim de o yonde olmali cocuk tesvik edilmeli.

Veliler, Ogretmenler, Idareciler sunu bilmeli cocuklar dovulmemeli. Kesinlikle cocugunuzun dovulmesine izin vermeyin dayak ile erken tanismasinin onune gecin.Cocuklarinizin arkadas secimlerine sudan bahaneler ile ket vurmayin.

66 ay derken, 66 ay nasil hesaplanir diye merak ederken, gun geldi catti.Kimi rapor aldi kimi de cocugunu gonderme hazirliginda.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…