Ana içeriğe atla

Yeni bir din cikmis; Bikini giymeye izin veriyormus.

Bazi haberler insani gercekten kizdiracak boyutta ve de art niyet ya da ucuz populerite tasiyor. Haber Radikal de belki baska yerlerde de vardir

http://m.radikal.com.tr/NewsDetail.aspx?ArticleID=123614&CategoryIDs=1
Ali Riza Demircan hocanin sozlerine yer verilmis. Ali Riza Demircan Islamin sahin yuzunu temsil eder bana gore bir arada Flash TV'de program yapiyordu.

Ne demis hoca demis ki Bikini ile denize girmek gunahtir haramdir simdi Islami anlamda ne demesini bekliyorduk. Soyle mi demeliydi bikini giyebilirsiniz. Boyle bir seyi bir Islam adamindan bekleme abesine dusmek ne kadar dogrudur bu tartisilir bunun haber degeri yok ki ancak isgurzarlik. Birde ozelliklikle Beyoglu Belediye Baskani Ahmet Misbah Demircan'in babasi oldugunu vurgulamislar.
Gelelim bir baska konuya kuaforde elbette bir kadinin bir baska kadina avret yerlerini gostermesi caiz degildir ha bunu begenmiyorsaniz uymazsiniz ama bir Islamci adamdan da aksi beyanat beklemeyin; alternatif din yorumlari var ama bunlarinda bir siniri olmali.

"Mümin kadinlara da bakislarini kismalarini ve edep yerlerini günahtan korumalarini söyle! Yine söyle ki mecburen görünen kisimlari müstesna olmak üzere, zinetlerini teshir etmesinler. Basörtülerini yakalarinin üzerini kapatacak sekilde örtsünler. Zinet takilan yerlerini kocalari, babalari, kocalarinin babalari, ogullari, üvey ogullari, erkek kardesleri, erkek kardeslerinin ogullari, kiz kardeslerinin ogullari, mümin kadinlar, ellerinin altinda bulunanlar (köleler), erkeklikten kesilip kadinlara ihtiyaç duymayan hizmetçileri veya henüz kadinlarin mahrem yerlerini anlamayan çocuklari disinda kimseye göstermesinler. Sakli zinetlerine dikkat çekmek için, ayaklarini da vurmasinlar. Ey müminler! Hepiniz toptan Allah'a tövbe ediniz ki felaha eresiniz."(Nur, 24/31)


Nur suresi var 24'ten 31. Ayete kadar. Ha bunlari benimseyip yapmayanlar gunahkar benimsemeyip inkar edenler de kafir olur. Ha zaten sizin din anlayisiniza bunlar uymuyorsa kafir olmayacaginiz icin cok da onem vermenize gerek yoktur uzulmeyin. Biz kendi din anlayisimizi kimseye empoze etmiyoruz her nokta da da Ali Riza Demircan'in ile ayni fikirde degiliz. Ama bu kadar da olmaz.

Birde dipnot verelim erkek kuaforlerle ilgili bir degdirme lafini dolanir ee simdi size gore lezbiyenlik de dogal o zaman bir kadinda digerinden hoslanabilir.
 
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…