Ana içeriğe atla

Ucarken gozden kacirdiginiz sadece bulutlar degildir;detaylarda vardir.

Bir okur bloga ucak biletinde cinsiyet yanlisi ne olur sorusuyla gelmis. Bizde onu aydinlatalim ve ucak biletleri ile ilgili bilgi verelim; sikca basimiza gelenleri de buraya yazalim.
Ucak biletinde cinsiyetin onemi yoktur yani cinsiyetiniz nasil yazilmis olursa olsun ucabilirsiniz.
Isminizde 3 harfe kadar yanlis yapilabilir. Ucak biletinizi sizin adiniza bir baskasi kullanamaz ama mesela sizin adiniz Candan Akar kadersiniz Handan Akar ismine sahipse o bir harf yanlisi ile o sizin yerinize ucabilir ismim yanlis yazildi diyerek.
Ucaklarin sabit fiyati yoktur doldukca fiyat artar erken almak avantajlidir. Ancak THY'nin Kayseri, Dalaman, Bodrum gibi yerlere ucak bileti fiyatlari bazen gereginden fazla yuksek gorunebilir ileriki tarihler icin bu durumda beklemek en iyisi.
THY'de rezervasyon yapilabilmektedir. Yalniz rezervasyonu biletlemeden once tekrar biletin fiyatini yeni bir yolcu gibi arastirin bilet ucuzlamis olabilir.
Onur Air ve Atlas Jet de var olan rezervasyon imkani Pegasus da extra ucret karsiligidir. Onur Air ve Pegasus koltuk seciminden extra para alir; THY almaz.
Pegasus size 6 TL degerinde istege gore yapilan sigortasini internet biletlerinde siz secmisiniz gibi ekrana yukler aman dikkat edin.
Promosyon dedigimiz biletlerin iptali ve degisikligi yapilmaz bunun disindaki biletlere 24 saate kadar iptal yapilabilir. Ucak biletinde tarih degisikligi yapmak isterseniz yeni tarihteki ucak bileti fiyati gecerli olacaktir onceki biletle yeni biletin fiyat farkini odemek zorunda kalabilirsiniz.
Bilet fiyatlarinin en uygunu www.ekobilet.com 'dur ve Bilet kesimi icin ise Trek Turizmi tercih edin cunku bilet aldiginiz bircok yer IATA degildir ve onlarda bileti Trek Turizmden alir. Trek Turizm bilet alirsaniz yurtdisi ucuslarda daha fazla kar edersiniz.
Onur,Atlas,Pegasus da bagaj ichatlarda 15 dishatlarda ise 20KG'dur. THY size Ic ve dis hat da 20KG hak verir.
Anadolu Jet baska bir ucak firmasi degildir. Sadece THY'nin markasini 2'ye bolmesidir.
Cocuklardan 0-2 yas kucakta gider ve 15 TL gibi bir rakam oderler 12 yasina kadar olan cocuklarinda yaklasik %20 indirimi vardir.
Ucak biletleri artik bir A-4'ten ibarettir ve aslinda biletinizi aldiginizi biliyor ve havayolu ve saatini biliyorsaniz bilete gerek yoktur kimliginiz yeterlidir.
Eger Garanti Bankasindan Shop&Miles alirsaniz yaptiginiz Alisverislerden puan kazanir ve ucma sansiniz olur. Sadce vergisini odersiniz biletin.
Ucaklarda fazla rezervasyon olabileceginden Ic Hatlarda 1 saat Dishatlarda 2 saat once Havalimaninda olun.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…