Ana içeriğe atla

Sihirbazin huneri sapkadan tavsan cikarmak cocugun mutlulugu 62'den tavsan yapmaktir.

Imkanlar cogaldikca mutluluklar azaliyor. Cunku vaktimizi mutluluklara degil imkanlara ulasmaya harciyoruz boyle olunca mutluluktan kisiyoruz. Bazi kelimler yuzunden insanin onlarca cogu olasi geliyor. Ilk 2 cocuga isim bulurken Umit ve Umut'u secin 3.cocuk olursa adi Mutlu olsun. Ilk 2 isim Unisex ama son isim erkek ismi. Kizlarin isimlerinde genelde baska kavramlar var; Duygu, Ece, Canan gibi isimler kimi zaman soyut ama kimi zamanda somut isimler.

Bir ara Ikarus otobuslerde Mutlu Aku'nun reklami vardi her gun okurduk Mutluyum, Mutlusun, Mutlu. Hatta bu Mutlu Aku'nun reklami sonrasi bir baska rakibi de reklam verdi Inci Aku. Reklamlara girersek cikamayiz isin icinden. Mesaiye baslarken insani ayakta tutan oradan cikabilme ihtimali; sihirbazi sihirbaz yapan sapkadan tavsan cikarma sansi. Cocugu mutlu eden ise 62'den tavsan yapabilme yetisi. Mutlu insanlarin en onemli ozelliklerinden biri kendilerine yetebilmeleri. Yetebilmenin yolu ise elbette yetenekten gecer.

Otobus soforlerine sorarlar; Oradan gecer mi buradan gecer mi; bazilarinin hayat duraklari nedense hep acidan gecer; ara duraklarda mutluluk yasayabilirler.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…