Ana içeriğe atla

Sehide Kelle ayip da Basbakan'a Utanmaz Adam Hak mi?

Osman Pamukoglu Basbakan'a karsi asagidaki metni yayinlamis. Osman Pasa son sehit olaylarindan sonra bir kere daha gundeme geldi. Hakkari elden gitti cikisina karsin Basbakan tarafindan seviyesiz olarak nitelendirilmesi ona guzel bir asist oldu. O da kendisine atilan bu pasi iyi degerlendirdi ve o da bir bildiri yayinlayarak Basbakan'a karsilik verdi.
Teror karsisinda Pamukoglu'nun eli guclu elinde basarilari var; Erdogan ise gucsuz 10 yildir iktidarda kalmanin bir bedeli de butun kotuluklerin anasi olmaktir.
Asker geleneginden gelen Sayin Pamukoglu Basbakan'a evladim ve Utanmaz adam diyor. Simdi Sayin Pamukoglu'na sormak lazim Sehit'e Kelle ayip da Basbakan'a Utanmaz Adam Hak mi?
Madem Bu Basbakan PKK'nin degirmenine su tasiyor neden PKK bu adami iktidardan uzaklastirmak icin saldirilarina devam ediyor ben onu merak ediyorum. Osman Pasa buna da cevap verir.
"sayin öcalan simdi aldigi kellelerin hesabini veriyor"
diyen utanmaz adam ;
basin, üniversiteler, is adamlari, aydinlar bitti de simdi sira 1993 1995 yillarinda 778 gün hakkari ve kuzey irak daglarinda 4000 subay, astsubay, 55 000 askeriyle zaman siniri tanimaksizin,pkk ile çarpisan, hakkari dag ve komanda tugayi ve hakkari güvenlik komutani , simdi ise hak ve esitlik partisi genel baskanina mi geldi?
biraz önce sehit ailelerine verdigin iftar yemeginde güya beni hedef alarak ''hakkari elden çikti'' diyen birileri var diye, seviyene, kisiligine ve terbiyene uygun sözler kullaniyorsun.
simdi beni dinle;
ben senin bildigin ne siyasetçiyim nede herhangi bir vatandas ''hakkari elden çikti'' lafini iki senedir söylüyorum.bu bir ironi bunun halk dilindeki karsiligi orada herseyin kötü gittigi ve gittikçe herseyin daha kötüye gitmeye megilli oldugu anlamindadir.. senin bunu anlayabilicek ne kapasiten ne de seviyen var..
dün aksam televizyondaki mesele salt hakkari degildi ki, senin partinin ve hükümetinin bu ülkeyi nasil hizla bölünmeye götürdügü ve bop baskan yardimcisi olarak amerikan usakligini orta dogu cografyasinda nasil yaptigini anlatiyordu..
tutustun mu ? foyan ortaya döküldü mü ? beceriksizligin bohça gibi açildi mi ?
yoksa rahatsizliklarin mi nüksetmeye basladi gene ? sana son sözüm, zerre kadar yüregin varsa, tabi bir tip heyetinin kontrolunden sonra çik bir televizyonda karsima ; millet kim neymis görsün.
korkma evladim ! hadi topla olmayan cesaretini ;
simdi siyaseten hapi yuttun ve kapi açildi. bu bir tilki tuzagiydi ve avlandin.
istanbul'da dogup istanbul tuzla'da egitim alip hasdal'da 77. piyade alayinda kantincilik yaparak askerlik görevini ifa eden, kantinlere hangi sirketten sucuk aldiysa terhisden sonrada o sirkete memur diye giren vatandas simdi kapi açildi, hodri meydan !..
el yumrugu yemeyen kendi yumrugunu degirmen tasi sanirmis meydana çik evladim..
osman pamukoglu
hak ve esitlik partisi
genel baskani
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…