Ana içeriğe atla

Kazanan Galatasaray,Umut Bulut, Fatih Terim Kaybeden Cok Cüneyt Çakir,Aykut Kocaman,Engin Baytar

Mactan once skor tahmini yapamiyordum. Fenerbahce'nin sahaya nasil bir kimlik koyacagi belli degildi. Malesef Turkiye'nin Barcelonasi olacak dedigimiz Fenerbahce Turkiye'nin Real Madrid'I gibi Barcelona'nin ustunlugu kabul etmis caresiz bir takim gorunumune burundu. Sonunda anladik ki bu is Aykut Kocaman ile olmuyor. Sahaya takim oyunu yansitamiyoruz ancak Dirk Kuyt ve Alex De Souza'nin yapacaklari ile ayakta kalmaya calisiyoruz.

Krasic takimda olumlu katki yapacak belli. Bunun yaninda Alex hala yetenekli Kuyt ise sadece iyi degil ayni zamanda arzulu. Aykut Kocaman'in yildiz oyuncu takintisi devam ediyor. Mousa Sow'u yedek birakan Stoch'a isinamayan Kocaman kadro derinligini kadro oynatma beceriksizligine donusturuyor ve takim en etkili olacagi zamanda takimi kilitliyor. Bu isin Aykut Kocaman ile olmadigi malesef bu defa belli. Maci okuyamiyor Sayin Kocaman.

Volkan'in sakatlanmasi bir kalecinin sakatlanmasindan ote anlamlar iceriyor. Volkan sakatlaninca takim guven kaybediyor. Mert Gunok ise sansiz bir gunundeydi.

Galatasaray'da karakter yoksunu Engin Baytar dun gordugu Kirmizi ile Galatasaray'a yakismadigini gosterdi. Emre Belozglu'nun Mahalle kabadayisi boslugunu dolduracaga benziyor. Bu senenin Galatasaray adina en iyi transferi Umut Bulut eger Galatasaray dogru tercihler yaparsa Umut Bulut'u bu sene Burak Yilmaz'in cok onunde gorebiliriz. Danny'de iyi bir oyuncu belli.


Bir serbest vurus pozisyonunda topu Hamit'ten alan Selcuk Inan ego sismesi yasiyor bu acik. Acik konusmak gerekirse Galatasaray olmus gibi.

Cuneyt Cakir bizde olmuyor bu gittikce ortaya cikan bir baska gercek. Kontrolu kolay kaybediyor ama yardimcilarindan guclu destek aldigi belli.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…