Ana içeriğe atla

Bülent Yıldırım Çaldı,Burak Yılmaz ekmek yediği yerin emeği ile oynadı
Bugün ligin ilk derbisi oynandı bu derbide aslında Galatasaray’ın da mağlup edilebileceği göründü. Diğer yandan da Beşiktaş özgüven kazandı. Galatasaray  1.dakikada golü atmış olsaydı maç Çok daha değişik şekilde olabilirdi. Ancak olmadı, Beşiktaş ilk golü atan takım oldu, aslına bakarsanız hakem faktörü olmasaydı Beşiktaş sahadan 3 puan ile ayrılabilirdi. Burak Yılmaz kendi yere bırakmasıyla anti pati toplamaya devam etti, Umut Bulut Burak Yılmaz arasında her zaman Umut Bulut tercih ettiğimiz bir adam olarak kalacak. Burak Yılmaz ekmek yediği yerin emeğini çaldı.Aslında maçın özeti de bu.

Galatasaray sıradandı. Beşiktaş’ta ise Sivok, Fernandez ve Holosko çok çabaladı, maç gidiyor  derken Nordin Amrabat’ın şutunu çıkardı Cenk Gönen. Ligde daha çok sular akacak belli oldu. Bakalım bu sularda kim daha fazla boğulacak, ama Beşiktaş ben ölmedim, Galatasaray ben daha olmadım dedi. Bundan sonra hakemleri eleştirmek yerine, puanları çalan oyuncuları eleştirmek lazım. Geçen hafta puan  çalan Elazığ  karşısında Fenerbahçe bu akşam Burak Yılmaz yaptı bu görevi

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…