Ana içeriğe atla

Bir cenaze namazına bir de Bayram namazına gelenlerin bayramı kutlu Ramazan'ı oruç ile geçirenlerin bayramı mübarek olsun.Yarın Bayram, erken bir Bayram yazısı yazalım. Yarın 19 Ağustos 2012 Ramazan Bayramı bizler yarın 30 günlük periyot sonunda Bayramımıza kavuşuyoruz. Bu sene Ramazan biraz çetin geçti. Aşırı sıcaklar bunaltırken su ihtiyacımız kimi zaman doruk noktalara ulaştı. Birde Büyükşehirlerde gözlerde oruç tutarken zorlandılar. Şimdi beğenilmek için süslenen bayanlar hem süslenip hem de oruçlu oruçlu bize mi bakıyordunuz diyebilirler.

Yarın Bayram namazı yarın camiler olağandan fazla dolu olacak, bazı insanları Camide bir kere görürsünüz O Cenaze namazıdır bazı insanları 2 defa görürsünüz Cenaze ve Bayram namazı bazılarını ise 3 defa görme şansınız olur Bayram,Cenaze ve Cuma namazı . Son 2 grup daha var bunlardan 1.cisi 3.grup gibi Camide üç kere görünür birde Ramazanda Teravih eklerler, son grup içinse asıl bayramdır onlar 5 vakit camidedirler.

Bayram Müslümandır. Ama bayramın içini tatil kavramıyla boşalttılar, Bayrama bayram diye sahip çıkanlar azalırken, nerdeyse her yer açık, ben zaruri mecburiyetler dışında her yerin bayramda kapalı olmasını dilerdim. Ne yani oteller 18-22 Ağustos müşteri almasalar, lokantalar yemek servisi yapmasa, uçaklar uçmasa birşey mi olur, olmaz aslında, birkaç nöbetçi uygulama ile iş çözülür.

Umarım herkes için güzel bir Ramazan Bayramı olur. Yarın ayrıca Google'da Bayram mesajları , en güzel bayram mesajları gibi kavramlar aranıp duracaklar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…