Ana içeriğe atla

Altima kacirma korkusundan altima kaciriyordum.

Hayatim boyunca en cok ovundugum sey bosaltmis sistemime olan hakimiyetimdi. Bugune kadar iradem disinda 2 defa su kacirma hadisesi yasamistim ama buyuk abdeste hakimiyet konusunda Olimpiyata katilsam Ulkeye nerdeyse altin getirecek durumda sayilirdim. Ancak Turkiye'nin Olimpiyat basarisizligi bana da yansidi ve nerdeyse altima kacirma korkusundan altima kaciriyordum.

Once Zincirlikuyu'da bindigim Metrobusun verdigi soguk durumumu icler acisi hale getiriyordu ardindan da Metrobus duraginda neden tuvalet yok bunu sorguladim. Kopru baslarina konulacak tuvaletleri kucumseyen ben artik onlarin gerekliligine tum kalbi ile inanmis biriydi. Ondan sonra Uzuncayir Metrobus duraginda kivrana kivrana gelen otobuse bindim; eve taksi ile gitme planim ve uzun mesafe nedeniyle suya dustu. Zaten bir diskiya o kadar deger vermeye ne gerek vardi.


Saat 22:00'I gecmis; alisveris merkezleri icin kapanis saatini gosteriyordu.Bindigim otobuste ayakta gidiyor bir yandan da diski tutma yollarini Google'da ariyordum ayni anda. Sonra bir benzici gordum ama iki durak arasinda kalmisti o bana bir fikir bir vermisti. Sonunda Karayollari isimli durakta bir benzicinin orada otobusten indim. Ardindan kavusulan mutlu son.

Insanin aslinda en buyuk ihtiyaclarindan biriymis tuvalet bunu ben bugun anladim.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…