Ana içeriğe atla

THY'de cifte rezervasyon soku bilet alirken #aklindaolsun16 Haziran tarihinde Sivas'a giderken yasadigimiz Overbooked olayi yani Ucakta fazla rezervasyon olayini ucuz atlatip ucakta yerimizi almistik. Bugun Kayseri'ye ucak iki yolcumuz bu sefer THY'nin benim gordugum 2. Magduru oldular.

Onlar bizim kadar sansli degildi ve Ucaga alinmadilar. Telefonda o kadar israr etmeme ragmen almadilar ve son Kayseri ucagina kaldilar. Magdur oldular. THY yetkilisi bunun IATA'nin bir kurali oldugunu her ucagin Yuzde 10 fazla rezervasyon hakki oldugunu ve de bilet alan herkesin bunu kabul etmis sayildigini bildirdi.Oysa biz bu kurallari okumuyoruz bile cunku guveniyoruz.

Burada ben kizdigim Havayolunun derdini anlatamayacak yabanci bir yolcuyu secmesi. Bu yolcunun transferi var; orada onu bekleyen bir balonu turu var ama Havayolu bunlara aldirmadan herseyini iptal ediyor.

AKP'ye oy verdim secim olsa yine AKP'ye oy veririm ama yolcuya yaptiklari saygisizlik. 200 Euro da odeme yaptilar yolcuya. En iyi Havayolu deyip turun standart olan fiyatina ragmen THY'yi secip yolcuyu Ataturk Havalimani'ndan ucurmaya gayret ediyoruz; guveniyoruz ama onlar bizi bu aralar kotu temsil ediyor. Insani bir hata olsa anlariz ama bilerek yapilan bir hata yani ne demek %10 fazla rezervasyon sen zaten her koltugun parasini aliyorsun ne bu ac gozluluk anlamiyorum.

Sponsor olmak guzel ama boyle hareketler bizi uzuyor. Yolcu sonucta acentayi taniyor acenta ile muhatap oluyor. Zaten boylesi durumlarda yolcunun yaninda yer alan acenta acentadir.

THY en pahali havayolu ancak imaji gittikce zedelenmeye devam ediyor en azindan Turkiye acisindan. Aldigi fazla rezervasyonlarin insani degil kapitalist bir hata olmasi da Islami terminolojiye yakismiyor.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …