Ana içeriğe atla

Son sozu Fenerbahce Olmak Zorunda; Cunku son cikis yolu FenerbahceAziz Yildirim olayi en cok konusulan olaylardan biri ve medyada surekli yer buluyor ve bulmaya devam ediyor. Aziz Yildirim kim?

1998 yilinda 1 oy farkla Fenerbahce Baskani olan; ara ara birakmak isteyen ama birakmayan; arkasina basarisizliktan sonra destegi alip yeniden yoluna devam eden, Rustu'nun dovulmesi olayinda hala suclu gorulen, Fenerbahce taraftarinin bile Aziz baba halleder dedigi bir adam. Erman Toroglu'nu kovduran, gazetecileri konusurken asagilayan bir adam.

Ancak sansiz da bir adam mesai verdigi Fenerbahce'de son anda kazanmasi gereken Sampiyonluklari kaybetmis; ulkenin yildiz dagarcigini acmis bir adam.

Simdi bu adam sike yapmakla suclanmis ve sucu mahkemece sabit gorulmus ve son noktayi Yargitay'dan bekleyen adam.

Aziz Yildirim birden melek oldu; o kadar melek ki milyon dolarlari futbol icin harcamakta terreddut etmiyor. Bircok arkadasimiz ki bunlar Fenerbahceli isler son maca kalinca; Aziz baba halleder diyorlardi; simdi de Aziz Baba melek diyorlar.

Aziz Yildirim birseyi iyi anlamis sonuc ne olursa olsun kabul etmek yerine; inkar etmek ve bunu yaparken yapisini iyi bildigi taraftar grubu karsisinda kendini yuceltmek daha da ise yariyor. Son sozu Fenerbahce olmak zorunda cunku son cikis noktasi Fenerbahce.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…