Ana içeriğe atla

Mehmet Berk de Ertugrul Ozkok'e dokmus icini; Ozkok herkesin pisligini aktigi bir berrak deniz mi yoksa kirli de herkes oraya mi akmak istiyor.Herkes ona konusuyor; kosuyor diyecegim ama olmayacak bir zamanlarin meshur Genel Yayin Yonetmenine Ertugrul Ozkok'e kosuyor; ama bana gore yanlis yapiyorlar. 28 Subat darbe sorusturmasinin belki de kokusunu alip uzaklasti Ertugrul Ozkok; simdi bir diger olayin sike sorusturmasinin savcisi, sanigi hepsi Ertugrul Ozkok'e sariliyor, kosuyor. Belki de denize dusen yilana sarilir mantiginda isliyor bu sistem.

Mehmet Berk; yanlis yapiyor daha yargitay karar vermeden basina aciklama yapiyor bir bakima agliyor. Belki de korkuyor, Fenerbahce taraftarinin hircinligi onu korkutuyor. Yasa degissin diye ugrastim diyerek aslinda Aziz Yildirim suclu ben ona yardimci olmak istedim demeye getiriyor. Aslinda savcinin her cumlesi neresinden tutsan elinde kaliyor.


Cemaatci degiliz diyor ve bunu ispatlamak icin icimizde Alevi de var Ateist var diyor; oysa Cemaat sadece ve sadece bir dinsel olusum degil ki; ayni zamanda bana gore cikar iliskisi de barindiriyor icinde o yuzden ben olayi dinsellige indirgemeye calismam. Ateist olmasi Cemaat icinde olmaz demek degil; ama asil yanlis olan bunun vurgulanmasi; israrla uzerinden gecilmesi.

Berk icini Ozkok'e dokmus; Yildirim ona doktu Ertugrul Ozkok herkesin dokulebilecegi berrak bir deniz mi yoksa zaten kirli de herkes oraya mi akamak istiyor.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…