Ana içeriğe atla

Hayirli Ramazanlar, Nihat Hatipoglu'nu evinize davet ederken,Oruç tutmayanlara Rabbim sabir gostermeyi nasip etsin. Amin


Ramazan geldi hos geldi. Ramazan gelince on plana cikan isimlerin basinda Nihat Hatipoglu geliyor zira Yasar Nuri Ozturk Hegomanyasi sona erdi; bir ara Zekerriya Beyaz vardi gerci halen var da o Ramazan'in biraz disina cikti. Yasar Nuri Ozturk ve Zekerriya Beyaz siyasi kimlik sergilediler. Nihat Hatipoglu da AKP'nin gozune kestirdigi bir isimdi; Onunda adi AKP Diyarbakir Belediye Baskanligi icin gecti.

Bugun Ramazan'in ilk gunu uzun bir sure var gun boyu umarim kazasiz belasiz orucu tutup niyahetlendirecegiz. En dindar oldugumuz aydayiz. Sanirim firsatini bulanlarin uyku suresi uzayacak. Bugun Ramazan'in ilk Cuma'si ayni zamanda Cuma namazina gidenlerimizde Camileri dolduracaktir. Dedim ya daha dini bir aydayiz. Herkesin daha dindar gozukmeye calistigi. Pidenin ortaya ciktigi 1 ay. Hosgelsin Ramazan; Bayram'a kadar oruclu olarak gecirecegiz. Insallah layiki ile tutacagiz.

Umarim dinin hosgorusunu insanlara gosterme sansimiz olur ve oruc tutan tutmayan herkesi hosgoruyle kucaklayabiliriz. En onemli ibadet de bu olsa gerek.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…