Ana içeriğe atla

CHP iktidar olursa, ilk icrati bakan sayisini artirmak olur.Bir parti dusunun kendi yaptigi Kurultay'a 40 kisi kendi icinden 40 kisi gidip itiraz ediyor ve sonrasinda O partiden biz hayir bekliyoruz. Iktidar savaslarinin yasandigi bu partinin iktidar olmasi zor; cunku kazanmis olana saygisi yok; ama yine de parti meclisine bakinca onemli isimler var. Bana kalirsa CHP iktidar olursa ilk yapacagi is bakanlik sayisini artirmak olur.

Onemli isimler girmis listeye ama bir Emine Ulker Tarhan'I gormedim mesela.


Listede Adnan Keskin gibi, Haluk Koc gibi, Murat Karayalcin gibi onemli isimlerin yani sira Safak Pavey gibi yildizi parlayan isimlerde var. Dikkat ceken bir baska isim ise Faik Oztrak.

Fikri Saglar da eski CHP'lilerden kizi Gokce Saglar oyuncu. Hursit Gunes yine listedeki bir baska isim olarak dikkat cekiyor; Hursit Gunes Twitter hesabini aktif kullanan isimlerden yine Ilhan Cihaner bir baska dikkat cekici isim.
Sena Kaleli var; Kamil Koc yonetim kurulu baskani.

Kurt siyasetinin onemli isimi Sezgin Tanrikulu, Gursel Tekin yine listedeki isimlerden. Emrehan Halici var, Erdogan Toprak var.

BYKP KONTENJANI
PM'ye Genel Baskan Kemal Kiliçdaroglu'nun önerdigi 8 kisilik Bilim Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanindan giren isimler de Metin Feyzioglu (941), Oguz Oyan (914), Hülya Güven (874), Sencer Ayata (864), Gaye Usluer (813), Burhan Senatalar (752), Birgül Ayman Güler (750), Seyhan Erdogdu (734) oldu.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …